Vērš uzmanību uz, iespējams, ļaunprātīgu "Swedbank" rīcību


Sergejs Sergejevs.
Investīciju kompānija "Gvano" vēršas tiesā pret AS "Swedbank",prasot atcelt nepamatotu hipotēkas reģistrēšanu, informē uzņēmuma pārstāvis Sergejs Sergejevs.

2006.gadā uzņēmums plānoja uzsākt daudzstāvu ēkas būvniecību Brīvības ielā 44. Šim nolūkam tika piesaistīti finanšu līdzekļi no “Swedbank” 17 miljonu eiro apmērā, ieķīlājot zemi Brīvības ielā 44 un nekustamo īpašumu Lāčplēša ielā 20A.

“Kad gribējām sākt būvniecību, banka brīdināja, ka tirgus situācija ir mainījusies un līdz ar to arī tās politika. Neskatoties uz noslēgto līgumu, kredītu, kas nepieciešams nekustamā īpašuma attīstībai, banka neizmaksās. Tas būtu saprotams, taču nav saprotama bankas rīcība, kādēļ līdz pat šim brīdim nav noņemta 17 miljonu hipotēka īpašumam, kas tika izmantots kā kredīta nodrošinājums. Līgums par kredītu parakstīts, hipotēka uzlikta, bet kredītā nav izmaksāts neviens cents. Šī hipotēka kā apgrūtinājums ir jau septiņus gadus,” skaidroja Sergejevs.

“Gvano” vēl 2013.gada janvārī vērsās pie “Swedbank” ar rakstisku lūgumu dzēst hipotēku, taču līdz šim brīdim “Swedbank” to nav izdarījusi. Attiecīgi septiņus gadus īpašums ir apgrūtināts ar hipotēku par kredītsaistībām, kuras reāli nepastāv.

“Šī hipotēka ir liegusi mums krīzes laikā meklēt saprātīgus finanšu risinājumus, piemēram, pārkreditēties citā bankā. Tāpat tās dēļ nav bijusiiespējama nekustamā īpašuma pārdošana, lai šādi apmaksātu uzņemtās saistības. Hipotēkas apjoms ir nesamērīgs attiecībā pret objektu, kas nav uzbūvēts. Man kā bijušajam “Swedbank” darbiniekam šāda situācija, ņemot vērā, ka nauda nav izmaksāta, šķiet absurda” komentēja Sergejevs.

Uzņēmējs arī pauda neizpratni, ka tiesiskā valstī ir iespējama situācija, kad ķīla ir paņemta, bet kredīts nav piešķirts un “Swedbank”, uzņēmums ar tik augstu reputāciju, šo jautājumu nerisina jau septiņus gadus. Tas liek domāt par bankas iespējamo ļaunprātīgo rīcību.

“Saistībā ar šo mēs esam vērsušies tiesā, vienlaikus plānojam vērsties citās atbildīgajās iestādēs, piemēram, Finanšu kapitāla un tirgus komisijā. Vēlamies, lai šo situāciju un “Swedbank” rīcību izvērtē pēc būtības,” sacīja Sergejevs.

Prasību pret “Swedbank” par prettiesiskās hipotēkas dzēšanu 2014.gada 26.novembrī iesniedza Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā.

Būvniecību Brīvības ielā 44 bija plānots uzsākt sadarbībā ar “Arts Plaza”, kas bija aizņēmējs, kamēr “Gvano” nodrošināja ķīlu.

 

Tija Ezeriņa, “Public ID Group” projektu direktore
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli