Mēs visi mākam runāt, bet vai protam sarunāties?


Ieva Zaumane
2020.gada 19.septembrī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies konference "Skaļrunis," kuras ietvaros pacientu organizāciju pārstāvjiem būs iespēja izglītoties jautājumos, kas skar veiksmīgas komunikācijas stratēģijas. Par to, kāds sakars lietišķajai komunikācijai ar mūsu emocionālo inteliģenci un kā apgūt spēju kvalitatīvi sarunāties, pieredzē dalīsies komunikācijas vadības eksperte Ieva Zaumane.

Pastāstiet par savu līdzšinējo darba pieredzi!

Jau vairāk nekā 17 gadus strādāju komunikācijas vadības jomā. Lielu daļu savas profesionālās dzīves esmu veltījusi sabiedrisko attiecību programmu izstrādei, ieviešanai un cilvēku vadīšanai. Mana ikdiena ir bijusi sasaistīta ar ekspertu un viedokļu līderu tēlu veidošanu medijos, komunikācijas vadīšanu krīzes situācijas, kampaņu plānošanu ar mērķi pārliecināt cilvēkus mainīt attieksmi vai uzvedību, ka arī programmu radīšanu, lai organizācijām palīdzētu attīstīt reputāciju.

Šobrīd konsultēju dažādu līmeņu vadītājus visatšķirīgākajās jomās, sākot ar biznesu, beidzot ar valsts pārvaldi un nevalstisko organizāciju sektoru. Mana profesionālā misija ir palīdzēt organizācijām veidot ilgtspējīgas attiecības, kuru centrā ir nevis aprēķins un manipulācija vienam ar otru, bet patiesums un spēja klausīties sarunas biedra vajadzībās.

Vai spēju kvalitatīvi sarunāties var iemācīties?

Labas komunikācijas iemaņas lielā mērā ir saistītas ar mūsu emocionālo inteliģenci jeb spēju atpazīt, definēt un vadīt savas un citu emocijas. Arī emocionālo inteliģenci tāpat kā citas prasmes ir iespējams attīstīt.

Es uzskatu, ka mēs viens bez otra šajā pasaulē nevaram pastāvēt. Mēs esam atkarīgi viens no otra un nepārtraukti mijiedarbojamies, neatkarīgi no tā, vai to atzīstam vai nē. Mēs nevaram izvairīties no mijiedarbības, taču mēs varam ietekmēt to, vai šī mijiedarbība būs patīkama un veicinās uzticību mūsu starpā, vai tieši pretēji – vairos nesaprašanos.

Galvenais instruments, ko es izmantoju darbā ar klientiem, ir cieņpilnas un atvērtas komunikācijas treniņš.

Kā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem palīdzēs Jūsu lekcijā sniegtās zināšanas?

Savā lekcijā pieskaršos tiem aspektiem, kas cieši saistīti ar spēju kvalitatīvi sarunāties, veidot dialogu un nonākt pie konsensus. Atklāšu tos faktorus, kas mums visiem neatkarīgi no nodarbošanās, jomas vai nozares, kurā strādājam, ļauj kļūt par līderiem un lieliskiem sarunas partneriem, un tādējādi veiksmīgi virzīties uz mērķiem.

Nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas bieži vien ir vidutāji starp sabiedrību un valsti, komunikācijas prasmes ir īpaši nozīmīgas, jo nākas uzklausīt un pārliecināt visas iesaistītās puses.

Uzziņai:

19. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes telpās norisināsies biedrības ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem „Saknes” rīkotā bezmaksas konference “Skaļrunis”. Aicināti pieteikties pacientu un ārstu organizāciju pārstāvji, lai lekcijās un nodarbībās pie nozares ekspertiem iegūtu zināšanas un prasmes komunikācijā ar medijiem, kas ļautu nostiprināt organizāciju ietekmi gan reģionālā, gan nacionālā līmenī. Lekciju daļu būs iespējams vērot arī tiešsaistē. Gaidīsim arī citus interesentus, t.sk. nozares studentus, kas strādā sabiedrības labā, un kam šīs zināšanas var būt noderīgas!

Reģistrācijas anketa: https://ej.uz/Skalrunis

Vairāk informācijas par pasākumu:

https://www.facebook.com/events/330344394640958 un 

http://www.saknes.lv/lv/konference-skalrunis 

Konferenci “Skaļrunis” rīko Biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem „Saknes” sadarbībā ar aģentūru “Divi gani”. Atbalsta “Takeda”, “TENA” un Rīgas Domes Labklājības departaments.

 

Zane Kazāka
Projektu vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums