Konferenču ieņēmumi aizvadītajos divos gados sastāda gandrīz 11,5 miljonus eiro

Kopējie ieņēmumi no konferenču tūrisma 2019. un 2018. gadā sastāda 11 453 478 eiro. 89% no konferencēm notikušās Rīgā, bet 11% - Jūrmalā. Kopumā tie bijuši 5048 pasākumi ar 53 677 dalībniekiem no 30 dažādām valstīm, secināts Biznesa augstskolas Turība studentes Agritas Aizstrautas pētījumā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas kongresu biroju.

2018. un 2019. gadā ar 100-200 dalībniekiem ir notikušas 36 konferences, ar 201- 300 dalībniekiem 15 konferences, savukārt ar 300 un vairāk dalībniekiem (lielākais skaits ir bijis 900) kopā notikušas 17 konferences. Vislielākie ieņēmumi, organizējot konferences un kongresus ir no asociācijām, iestādēm un bezpeļņas organizācijām, izglītības un zinātnes jomas, kā arī medicīnas pakalpojumiem un veselības aprūpes nozares.

Analizējot valstis, kas organizējušas konferences, secināts, ka topa augšgalā ir Latvijas, Zviedrija, Igaunija, Vācija, Somija, Norvēģija, Lielbritānija, Lietuva, Krievija, Nīderlande, Šveice, Beļģija u.c. Lielākais vidējais budžets par vienu dalībnieku ir Krievijai – 643 eiro, kam seko Vācija ar 412 eiro un Ukraina ar 376 eiro.

“Organizēt konferences Latvijā izvēlas dažādu nozaru pārstāvji – visbiežāk tās ir veselības un medicīnas aprūpes nozares konferences, izglītības un zinātnes, transporta un loģistikas, tirdzniecības, ekonomikas un finanšu, kā arī rūpniecības vai informācijas tehnoloģiju nozares konferences,” norāda Agrita Aizstrauta.

Latvijas kongresu biroja vadītāja Irēna Riekstiņa skaidro: “Pētījumā piedalījās 17 uzņēmumi, no tiem 5 - galamērķa pārvaldības uzņēmumi (Destination Management Company - DMC) un 12 viesnīcas. Uzņēmumu, kuri nodarbojas ar konferenču organizēšanu, ir vairāk, tāpēc pētījuma rezultāti nevar tikt vispārināti, taču tie skaidri norāda uz konferenču tūrisma milzīgo potenciālu un nozīmi valsts ekonomiskās  izaugsmes stimulēšanā un Latvijas konkurētspējas veicināšanā starptautiskā mērogā. Pētījums skaidri pierāda, ka konferenču tūrisma mērķtiecīga attīstība sekmē nodokļu ieņēmumus valsts budžetā, dažādu nozaru uzņēmumu izaugsmi un inovāciju, kā arī ilgtspējīgu darbavietu saglabāšanu.”

Pētījumā piedalījās uzņēmumi, kas nodarbojas ar konferenču organizēšanu. Komercizstādes pētījumā nav iekļautas.

Marta Kive
Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums