Studente: Nedrīkstam būt vienaldzīgi!


foto: Linda Raubenheimere
Nespēju panest netaisnību, tāpēc cenšos rast dažādus instrumentus, kā ar to cīnīties. Lai gan liela daļa cilvēku mūsdienās zināmā mērā ir padevušies un samierinās ar pastāvošo iekārtu, jo ir vieglāk neko nemainīt, jaunajos cilvēkos tomēr ir degsme – uzdrošināties, darīt un mainīt esošo situāciju. Es vēlos izdarīt kaut mazumiņu labā, palīdzot kādam, tāpēc apgūstu tiesību zinātnes – juristam ir vairāk instrumentu, lai mainītu lietu kārtību, stāsta Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studente Linda Raubenheimere.

Nesamierināties ar slikto

Tas, ko mēs katrs sasniedzam savā karjerā vai dzīvē, ir atkarīgs no tā, cik daudz esam gatavi dot pretī. Tāpat ir arī studijās – var atsēdēt lekciju laiku un neattīstīties, taču var izmantot visas iespējas un nesamierināties ar minimumu. Es vēlos aicināt cilvēkus nesamierināties ar slikto. Protams, ir vieglāk izlikties nemanām netaisnību, neko nedarīt, lai to mainītu, bet ne vienmēr jāizvēlas vieglākais ceļš. Ar gandarījumu redzu, ka ne visi cilvēki ir padevušies, ir ļoti daudz jaunu cilvēki ar degsmi. Esmu pārliecināta, ka tie, kuri ir uzņēmīgi, studē, mācās un pilnveido sevi, arī ir gatavi un vēlas kaut ko mainīt.

Jau no bērnības iekšā sēž maziņš juristiņš

Jau no bērnības iekšā ir sēdējis maziņš juristiņš, kurš sitis kāju pret zemi, ja redzējis, ka lietas netiek darītas tā, kā vajadzētu. Es mācos sev, nevis diplomam vai augstskolai, es mācos, lai pilnveidotos, lai varētu paveikt vairāk un palīdzēt citiem. Iegūstot jaunu pieredzi un zināšanas, jūtu, ka aizpildās zināms tukšums, kas bijis manī. Domāju, ka zināšanās un studijās sev piepildījumu var rast daudzi, tikai jāizvēlas sava joma.

Un katram jāatrod sava motivācija! Mans dzinulis ir nespēja samierināties ar minimumu, un vēlme paveikt vairāk, iegūt vairāk. Paļaujos uz savu redzējumu par to, kādam jābūt juristam, lai viņš spētu palīdzēt citiem. Ir jābūt stingram un taisnīgam, jāspēj noturēt balansu un neļauties apkārtējo spiedienam. Juristam vienmēr ir jāspēj saglabāt skaidru prātu, ir jābūt arī cilvēcībai, bet vienlaikus nedrīkst visu ņemt pie sirds.

Jaunie sasniegs ļoti daudz

Latvijā ir ļoti daudz jaunu un talantīgu cilvēku – jaunie juristi nākotnē sasniegs ļoti daudz. Par to man ļāva pārliecināties dalība Kārļa Dišlera Konstitucionālās tiesas procesa izspēlēs, kurās piedalījās daudzi spēcīgi topošie juristi un bija ļoti sīva konkurence. Šīs sacensības man vēlreiz atgādināja arī par to, cik liela nozīme sasniegumos ir komandai, kurā viens otru papildina. Senais teiciens, ka komanda ir tik stipra, cik tās vājākais posms, ir patiess arī mūsdienās. Viens nav cīnītājs. Jau izsenis cilvēki ir apvienojušies dzimtās, kopienās, ciemos u.tml., saprotot, ka tā viņi spēs stāties pretī briesmām un izaicinājumiem. Mūsdienās ir mainījušies izaicinājumi, bet princips ir saglabājies – kopā mēs varam paveikt vairāk.

Autors: Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studente Linda Raubenheimere

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli