Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis izvairās no pienākumu pildīšanas


foto;la.lv
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, paziņojot par nevēlēšanos tikties ar Vairāk Saules un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, izvairās no savu tiešo pienākumu pildīšanas. R. Kozlovska kā iekšlietu ministra, atbildīga politiķa un nozares vadītāja pienākums ir iesaistīties nozares akūto problēmu risināšanā, jo īpaši, ja viņa pārziņā esošo institūciju pieņemtie lēmumi vai to trūkums rada sistēmiskas problēmas un draudus tautsaimniecībai.

Valstij ir jānodrošina, lai uzņēmumi netiktu sodīti bez pierādījumiem un pirms tiesas. Lai nebūtu iespējams ar vienu iesniegumu un administratīvām metodēm torpedēt uzņēmējdarbību. To pieļaujot, pats tiesas process kļūst bezjēdzīgs, jo ikviens uzņēmums var tikt iznīcināts jau tikai ar kriminālprocesa sākšanu. Tas ir netaisnīgi pret godīgiem uzņēmējiem, kuriem šādā situācijā praktiski nav iespējams sevi aizstāvēt pret atsevišķu valsts institūciju pārstāvju patvaļu – tiek grauta reputācija un radīti tieši zaudējumi.

Vairāk Saules līdzīpašnieks Endijs Bērziņš: “Uzsveram, ka tikšanās iemesls nebija ministra minētā “iejaukšanās Valsts policijas krimināllietā”, bet gan jautājums par to, kā ministrija varētu palīdzēt uzņēmumam Vairāk Saules turpināt strādāt atbilstoši visām Latvijas normatīvo aktu prasībām. Pašreizējā situācijā, kad ir konfiscēti kases aparāti, mobilie tālruņi, datori, dažādi datu nesēji, kā arī grāmatvedības, ugunsdrošības un PVD dokumenti, ir būtiski iedragāta uzņēmuma saimnieciskā darbība – tiek ierobežotas uzņēmuma iespējas izmaksāt algas darbiniekiem, samaksāt nodokļus, kā arī norēķināties ar piegādātājiem. Lai Vairāk Saules varētu turpināt strādāt atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā minimums, ir nepieciešams nodrošināties ar grāmatvedības datu bāzes kopijām. Šādu kopiju izsniegšana nekādā veidā neietekmē kriminālprocesu, bet pasargā uzņēmumu no citu valsts institūciju sankcijām. Bez sadarbības ar kriminālpoliciju, to šobrīd nav iespējams īstenot.” 

Ministra pienākums ir būt par vidutāju starp sabiedrību, tostarp uzņēmējiem, un paša vadīto iekšlietu resoru. Vadot tik nozīmīgu ministriju, kas var ietekmēt tūkstošiem uzņēmumu un indivīdu likteņus, ir bezatbildīgi izvairīties no akūtu nozares problēmu risināšanas un meklēt iemeslus, lai no sevis noveltu atbildību. Atbildīgam politiķim ir jābūt ieinteresētam aktīvi iesaistīties viņa pārziņā esošo institūciju radīto problēmu risināšanā, nevis meklēt formālus iemeslus, lai to nedarītu.

Jānis Basevičs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli