Rīgas dome piekāpjas NA ministra K.Gerharda prasībām

Nacionālā apvienība pauž gandarījumu, ka Rīgas dome atcēlusi prettiesiskos un nedemokrātiskos nolikuma grozījumus, kas ierobežoja deputātu tiesības pilnvērtīgi piedalīties pašvaldības lēmumu pieņemšanā. Grozījumos noteiktais ierobežojums uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus par katru pieņemamo lēmumu liedza iespēju opozīcijas deputātiem pārstāvēt savu vēlētāju intereses.

Tieši Nacionālās apvienības Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards panāca, ka Rīgas domē valdošā koalīcija bija spiesta atkāpties no savas ieceres ierobežot galvaspilsētas pašvaldības deputātu tiesības.

Ministrs K.Gerhards: "Rīgas domes lēmums par ierobežojumu atcelšanu uzskatāmi parāda to, ka domes vadībai nav pārliecības par pašu veidotajiem ierobežojumiem un to tiesiskumu. Pašvaldības iekšējās kārtības noteikumiem jābūt ne tikai skaidri saprotamiem, bet arī jānodrošina to galvenais mērķis – tiesiska un konstruktīva darba kārtība. Ņemot vērā to, ka pašvaldības normatīvais akts pārkāpa demokrātijas principus un veicināja destruktīvu darba vidi domē, ar manu rīkojumu tas tika atcelts. Esmu gandarīts, ka Rīgas domes vadība beidzot ir atzinusi savu kļūdu. Tas vēl vairāk uzsver mana rīkojuma nepieciešamību - tiesiskā valstī demokrātijas principus pārkāpjoši ierobežojumi nedrīkst būt un nebūs.

Dace Kalniņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli