Pi myusim Latgolā piedāvā sarunu ar kardinālu Jāni Pujatu

Tuvojoties Adventes laika noslēgumam raidījuma "Pi myusim Latgolā" veidotāji viesojas Rīgas Sv. Jēzus sirds draudzē, lai tiktos ar Romas katoļu baznīcas kardinālu Jāni Pujatu un uzzinātu vairāk par viņa dzīves gaitām, darbiem un garīgo aicinājumu.

Jānis Pujats dzimis 1930. gada 14. novembrī, Makašānu pagastā, Rēzeknes pusē. Par Romas katoļu baznīcas priesteri 1951. gadā viņu ordinēja arhibīskaps Antonijs Springovičs. 2001. gadā Jānis Pujats iecelts par Romas katoļu baznīcas kardinālu.

Garīgo aicinājumu Jānis Pujats sajuta jau skolas laikā. Vidusskolā viņš apguva latīņu valodu un apzināti gatavojās mācībām Garīgajā seminārā.

Jānis Pujats ieguldījis lielu darbu vairāku baznīcu saglabāšanā, rekonstrukcijā un celtniecībā, kā arī garīga satura grāmatu izdošanā. Vinš arī strādājis kā pasniedzējs Garīgajā seminārā, bet pašlaik norāda, ka ir priecīgs pildot vikāra darbu – vadot Sv. Mises un uzklausot grēksūdzes.

Kardināls Jānis Pujats apliecina, ka nākošajā gadā Latvijā viesosies Romas Pāvests. Viņš arī atceras laiku, kad Aglonā ieradās Pāvests Jānis Pāvils II. Aglonā notika iespaidīgi sagatavošanās darbi – apkopta baznīca un iekārtots sakrālais laukums.

Runājot par latgaliešu valodu, Jānis Pujats norāda, ka svarīgi izmantot to rakstu valodas formu, ko ikdienā lieto baznīcā un Svētajos Rakstos. Viņš uzskata, ka jaunā latgaliešu inteliģence ir attālinājusies no baznīcas un šķeļ sabiedrību.

Vairāk klausies raidījumā “Pi myusim Latgolā”:

https://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim/15-12-2017-kardinals-janis-pujats/

Producentu grupa “Lietišķā Latgale”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija