LRA/LA pieprasa skaidrojumu par šaubīgo zemes nomas līgumu Vecrīgā

Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai (LRA/LA) frakcija pieprasījusi Rīgas domes Īpašuma departamentu skaidrot, kāpēc Rīgas dome noslēgusi neizdevīgu nomas līgumu par pēdējiem apbūvējamiem zemes gabaliem Vecrīgā.

10. septembra LTV raidījums “De facto” informēja par Rīgas pilsētas noslēgto darījumu saistībā ar divu zemes gabalu nomu ar Lietuvas uzņēmumu “Nevertel”, kas Vecrīgā ceļ viesnīcu “Hilton Garden Inn”.

Darījums rada šaubas par Rīgas domes saimniecisko rīcību, jo tā vietā, lai zemes gabalus pārdotu par tirgus cenu, Rīgas pilsēta tos izvēlējās Lietuvā reģistrētajam uzņēmumam iznomāt uz 30 gadiem par 10 000 eiro gadā.

LRA/LA ir vērsusies pie Rīgas domes Īpašuma departamenta, aicinot sniegt visu nepieciešamo informāciju un iekšējos dokumentus, kas saistīti ar nomas līguma noslēgšanu par attiecīgajiem zemes gabaliem.

“Ir ļoti dīvaini, ka Rīgas dome pēdējos Vecrīgas īpašumus, kuros iespējams veikt apbūvi, atdod burtiski par sviestmaizi. Šajā sakarā atklāts un šobrīd neatbildēts jautājums – kas un pēc kādiem principiem noteica zemes gabalu nomas cenu, ja netika rīkota izsole? Pieprasām Rīgas domes Īpašumu departamentu skaidrot šo situāciju, kas rada bažas par rīdzinieku līdzekļu nevērīgu izšķērdēšanu”, skaidro pieprasījuma iesniedzējs, LRA/LA Rīgas domes deputāts Ansis Ansbergs.

Juris Pūce, Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai frakcijas priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana