Lietu internets, kuru izmantojam ikdiena, bet kuru neatpazistam


foto;www.elks2015.eu
Lietu internets (no angļu val. – Internet of Things) ir tehnoloģija – skaitļošanas koncepts, kurā ikdienas priekšmeti – fiziski objekti – ir savienoti ar interneta savienojumu un spēj identificēties arī ar citām ierīcēm, t.sk. analizēt un apkopot datus. Šī tehnoloģija Latvijā tikai pamazām sāk savu attīstību, tāpēc cilvēki bieži vien nemaz neatpazīst tehnoloģiju, lai arī to ikdienā izmanto – tā norāda Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) lietu interneta speciālisti.

Bankomāti un karšu lasītāji: viena no senākajām lietu interneta ierīcēm, ko min speciālisti, un kuru izmantojam ikdienā, ir bankomāti – ar to starpniecību iedzīvotāji var piekļūt saviem bankas kontiem, veikt nepieciešamās darbības tīklā. Arī norēķināšanās ar bankas kartēm var notikt, pateicoties lietu internetam. Tāpat ir arī ar e-talona lasītājiem sabiedriskajā transportā Rīgā.

Signalizācijas un signalizāciju sistēmas: arī signalizācijas sistēmas ir lietu interneta tehnoloģija. Tās ir iespējams ieslēgt/ atslēgt no attāluma un ir viens no „gudrās mājas” risinājumiem. Tāpat no signalizācijas sistēmām ir iespējams saņemt datus par to, kas un kad ir pieslēdzis/ atslēdzis signalizāciju.

Aplikācijas: aplikācijas mobilajās ierīcēs, kas noder visdažādākajās dzīves situācijās, bieži vien tiek veidotas pēc lietu interneta principa. Tā, piemēram, laikapstākļu aplikācijas mums atspoguļo datus no meteoroloģiskajām stacijām/ ierīcēm, bet navigācijas aplikācijas ļauj sekot līdzi transportlīdzekļa atrašanās vietai, vai arī iegūst datus no citiem aplikācijas lietotājiem par situāciju uz ceļiem, piedāvājot izdevīgākos maršrutus („Waze” piemērs).

Wi-fi izmantošana transportlīdzekļos: bieži vien interneta izmantošana transportlīdzeklī – taksometrā, starppilsētu, starpvalstu autobusos vai vilcienos – šķiet kā pašsaprotams servisa pakalpojums. Arī šī ekstra ir iespējama ar lietu interneta palīdzību – interneta rūteri, kas ir ievietots transportlīdzeklī.

Tele2 ir globāls spēlētājs lietu interneta tehnoloģijas nozarē, kas palīdz ambicioziem uzņēmumiem darboties starptautiskos tirgos. Tele2 lietu interneta nodaļas centrālā komanda sastāv no vairāk nekā 90 ekspertiem un viesabonēšanas bāzes stacijas ļauj attīstīt uzņēmējdarbības iespējas visā pasaulē (~400 operatori visā pasaulē).

Latvijā Tele2 lietu interneta speciālisti sadarbojušies ar tādiem uzņēmumiem kā Latvenergo, izstrādājot lietu interneta uzskaites sistēmu elektroenerģijas skaitītājiem, samazinot izmaksas un nodrošinot precīzu elektroenerģijas uzskaiti. Savukārt sadarbībā ar Vendon lietu interneta tehnoloģija tika uzstādīta tirdzniecības automātos – jaunā tehnoloģija ļauj identificēt, kad tirdzniecības automātā ir beigusies kāda prece. Lietu interneta tehnoloģija uzlabojusi arī tūlītēju klientu un darbinieku apmierinātības pārskatu nodrošināšanas ierīču Happy or not un GPS vadības sistēmu programmatūras izstrādātāju Mapon biznesa darbību. 

Par „Tele2 Shared Service Center”:

Tele2 Shared Service Center” (Tele2 SSC) ir viens no straujāk augošajiem informācijas tehnoloģiju, telekomunikāciju un finanšu pārvaldības dalīto pakalpojumu centriem Latvijā ar vairāk nekā 650 darbiniekiem, kas 2016. gadā tika atzīts par labāko darba devēju Rīgas reģionā. Tele2 SSC nodrošina IT&T un finanšu pakalpojumus visiem Tele2 grupas uzņēmumiem deviņās valstīs, tādējādi atbrīvojot Tele2 klientus dzīvot daudz savienotāku dzīvi – uzņēmuma mērķis ir padarīt savienojamību pieejamāku Tele2 klientiem neatkarīgi no tā, kur un kad tas nepieciešams.

„Tele2 Shared Service Center”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana