"Latvijas attīstībai" aicina Saeimu neatbalstīt nodokļu reformu

Ņemot vērā lielo nenoteiktību un steigu, ar kādu tiek virzīta apjomīgā nodokļu reforma, partija "Latvijas attīstībai" (LA) aicina Saeimu neatbalstīt izstrādātos likumprojektus.

11. jūlijā, valdībā tika izskatīta nākamā nodokļu reformas likumprojektu pakete, kuru ceturtdien, kopā ar jau iepriekš valdībā atbalstītajiem likumprojektiem, plānots izskatīt Saeimas ārkārtas sēdē.

Partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Juris Pūce skaidro, ka tik apjomīgu nodokļu reformu, kas būtiski ietekmēs Latvijas tautsaimniecības tālāko attīstību, nedrīkst virzīt steigā. “Premjers Māris Kučinskis Latvijai tik nozīmīgo nodokļu reformu grib izdzīt burtiski desmit dienās. Vai tiešām nopietnas izmaiņas vairākos likumprojektos kvalitatīvi var izskatīt tik īsā laikā?,” jautā LA priekšsēdētājs.

 

“Jāpiebilst, ka sākotnēji lielā apņēmība īstenot pamatotu un kvalitatīvu nodokļu reformu šobrīd atgādina vien spēles ar Excel, lai segtu nodokļu reformas radīto budžeta deficītu. Nepārdomātas reformas iedzīvotāju ienākuma nodokļa attaisnotajos izdevumos, "piespiedu brīvprātīgo" 3.līmeņa pensiju ieviešana, radikāls transporta degvielas akcīzes kāpums, samazinot Latvijas ekonomikas konkurētspēju, ziedojumu kārtības nevalstiskajām organizācijām faktiska likvidācija ir tikai daži liecinieki nodokļu reformas “kvalitātei”,” norāda Pūce.

“Nav pieļaujams, ka nodokļu reforma tiek pieņemta steigā, detalizēti neizanalizējot ietekmi uz kopējiem valsts ekonomikas procesiem. Tas, pretēji premjera paustajam, var būtiski apdraudēt un radīt papildus riskus valdības izvirzīto ekonomisko mērķu sasniegšanai, tāpēc aicinām Saeimu nodokļu reformu neatbalstīt,” partijas nostāju skaidro Pūce.

Par partiju "Latvijas attīstībai"

Partija "Latvijas attīstībai" ir labēja liberāla, Rietumu izvēles partija, kas apvieno rīcībspējīgus un profesionālus cilvēkus, kuri ir gatavi uzņemties atbildību un īstenot valsts attīstībai un izaugsmei nepieciešamās reformas. Mūsu valsts iedzīvotāju labklājība un vēlme saistīt savu nākotni ar Latviju ir svarīgākais rādītājs, kuru mēs izvirzām, vērtējot īstenojamās politikas rezultātus.

Juris Pūce, partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana