Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Manabalss.lv izvietoto iniciatīvu, ...

Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Manabalss.lv izvietoto iniciatīvu, ka 3.grupas invalīdiem ir jānodrošina sabiedriskais transports bezmaksas.

Latvijas arodbiedrību apvienība atbalsta Raimonda Lejnieka Puķes iniciatīvu, kas izvietota portālā manabalss.lv, par bezmaksas sabiedrisko transportu 3.grupas invalīdiem. Daudzās pilsētās pašvaldības līmenī šāda dotāciji jau pastāv, bet Valsts līmenī starppilsētu maršrutos nepastāv.

 LAA norāda, ka daudzi strādājošie invalīdi regulāri brauc uz darbu ar neapmaksātu sabiedrisko transportu, piemēram no Pierīgas, Jelgavas, Tukuma vai Ogres uz Rīgu un ikdienā pat neizmato pašvaldības sabiedrisko transportu un Rīgā nav deklarēti, radot sev liekus tēriņus. Valsts parakstot Eiropas Sociālo hartu ir uzņēmusies atbildību sekmēt invalīdu nodarbinātību, tam tiek piešķirta nauda no dažādiem Eiropas Savienības fondiem, bet darbspējīgo invalīdu mobilitāti bremzē bezmakas starppilsētu sabiedriskā transporta neesamība.

“Man kā 3.grupas invalīdam, kas ikdienā uz darbu brauc no Jūrmalas uz Rīgu un par braucienu maksā, kā arī pārvietojoties Rīgā par braucienu maksā, jo neesmu Rīgā deklarēts, šāda inicatīva ir ļoti svarīga un atbalstāma, tā veicinās 3.grupas invalīdu nodarbinātību, jo būtiski arī ir tas, ka kursi un darba intervijas lielākoties notiek Galvaspilsētā, bet par to Invalīdiem transports netiek kompensēts, kā arī tēriņu samazinājums arī mazinās sociālo spriedzi un nevienlīdzību starp invalīdiem.” tā Latvijas arodbiedrību apvienības valdes priekšsēdētājs Jānis Kuzins.

Aicinām, gan invalīdus kuriem ir un kuriem nav apmaksāts sabiedriskais transprts, kā arī veselos cilvēkus solidarizēties un atbalstīt parakstu vākšanu par bezmakas sabiedrisko transportu 3.grupas invalīdiem portāla manabalss.lv

 

 

Latvijas arodbiedrību apvienības Valdes priekšsēdētājs Jānis Kuzins
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana