Ministrs E.Sprūdžs vada augsta līmeņa delegāciju vadītāju plenārsēdi Riodežaneiro

Ceturtdien, šā gada 21.jūnijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, piedaloties augsta līmeņa amatpersonu konferencē "Rio+20: ANO konference par ilgtspējīgu attīstību" (turpmāk – Rio+20), vadīja augsta līmeņa delegāciju vadītāju - prezidentu, premjeru un ministru - plenārsēdi.

Diskusijas laikā valstis pārstāvošās amatpersonas iezīmēja līdz šim paveikto ilgtspējīgas attīstības kontekstā un pārrunāja iespējamos izaicinājumus pēc Rio+20.

Atklājot plenārsēdi, ministrs E.Sprūdžs savā uzrunā uzsvēra: "Mūsu šodienas tikšanās nesākas no baltas lapas. Pirms 20 gadiem tā laika pasaules līderi satikās Riodežaneiro un pieņēma vairākus ambiciozus, starptautiski saistošus lēmumus, lai mainītu pieeju no mūsu planētai pašiznīcinošas uz zināšanām balstītu un vidi saudzējošu. Tas bija būtisks solis pretim attieksmes un uzvedības maiņai, labākai un ilgtspējīgai nākotnei nākamajām paaudzēm. Kopš tā laika daudz kas ir sasniegts globālajās diskusijās, pārrunājot ilgtspējības jautājumus, taču, nonākot līdz rīcībai un rezultātiem, ir vēl daudz darāmā."

Uzrunas laikā ministrs E.Sprūdžs vērsa auditorijas uzmanību uz to, ka šī brīža situācija liecina par sabiedrības nespēju mainīties un pārveidot savu dzīvesveidu, dodot iespēju zaļai un drošai mūsu planētas un bērnu nākotnei, neskatoties uz to, ka mūsdienu sabiedrība ir daudz atbildīgāka, vidi saudzējošāka, vairāk iesaistās nacionālo un starptautisko nākotnes ietekmes lēmumu pieņemšanā.

"Tādēļ es aicinu ikvienu un katru no mums izvirzīt daudz ambiciozākus mērķus, jo kopā mēs varam tos sasniegt. Es ticu, ka mazo valstu ieguldījums un iesaiste pārmaiņās ir tikpat svarīga kā lielo valstu devums. Vairākas mazas un ne tik mazas valstis ir piemērs tam, ka nav jāatsakās no saudzējošas pieejas videi ekonomiskās izaugsmes un dzīves kvalitātes interešu vārdā. Vienlaicīgi ir iespējama gan videi draudzīga, ilgtspējīga politika, gan izaugsme," uzsvēra ministrs E.Sprūdžs.

Savukārt piektdien, šā gada 22.jūnija vakarā, konferences noslēgumā plānots apstiprināt Rio+20 gala dokumentu, valstīm apņemoties turpmākajos gados ieviest vairākus risinājumus valstu ilgtspējīgas attīstības, zaļās ekonomikas un sociālās nevienlīdzības mazināšanas jomās.

Atgādinām, ka ministrs E.Sprūdžs no šā gada 20. līdz 22.jūnijam pārstāv Latvijas intereses augsta līmeņa amatpersonu konferencē "Rio+20: ANO konference par ilgtspējīgu attīstību", kas notiek Riodežaneiro, Brazīlijā.

Rio+20 samits ir iespēja visām pasaules valstīm nostiprināt jaunu ilgtspējīgas attīstības politisko apņemšanos. Konferences laikā tiek izvērtēti līdz šim panāktais progress un vēl darāmais, kā arī identificēti iespējamie problēmjautājumi un to risinājumi nākotnē. Konferencē tiek apspriesta "zaļā ekonomika" ilgtspējīgas attīstības un nabadzības izskaušanas kontekstā un ilgtspējīgas attīstības institucionālā ietvara jautājumi.


www.varam.gov.lv

Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

     
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja