Notikusi pirmā Nekustamā īpašuma nodokļa reformu darba grupas tikšanās

Trešdien, 20.jūnijā, notika pirmā Nekustamā īpašuma nodokļa (NIN) reformu darba grupas tikšanās.

"Izmaiņas NIN sistēmā ir turpinājums iesāktajām reformām pārnest nodokļu slogu no darbaspēka uz nekustamo īpašumu. Reformas pirmais solis bija Saeimas lēmums iedzīvotāju ienākuma nodokli, sākot no nākamā gada 1.janvāra, trīs gadu laikā pakāpeniski samazināt no 25% uz 20%.

Mūsu darba mērķis ir piedāvāt taisnīgu nodokļu sloga modeli, lai pārtrauktu praksi, kur lielāks nodokļu slogs ir iedzīvotājiem ar zemu ienākumu līmeni, bet turīgiem iedzīvotājiem ir iespēja izvairīties no nodokļu maksāšanas, piemēram, kā īpašniekiem uzņēmumos.

Šādā veidā mums izdosies samazināt darbaspēka nodokļu slogu vēl par 4%, lai kopējais samazinājums līdz 2014.gadam būtu 9%," pavēstīja Darba grupas un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

NIN reforma sevī ietvers analītiska ziņojuma sagatavošanu, kadastrālās vērtības aktualizāciju, kā arī datu kvalitātes uzlabojumus, uz kuru pamata tiek aprēķināta kadastrālā vērtība, nodokļu atvieglojumu metodoloģijas izmaiņas, kā arī normatīvās bāzes izstrādes.

V. Dombrovskis prognozē, ka jauno NIN sloga atvieglojuma mehānismu varētu ieviest sākot ar 2014.gada 1.janvāri.

NIN reformu darba grupu veido Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts Zemes dienesta un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Nākamā darba grupas tikšanās notiks jūlijā.

Paziņojumu sagatavoja:
Daiga Holma
Rp preses pārstāve
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi