Latvijas un Polijas attiecības ir izcili labas

Šodien, 31.maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš Rīgas pilī tikās ar Polijas Republikas Sejma priekšsēdētāju Evu Kopaču (Eva Kopacz). Uzsākot sarunu abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Polijas starpvalstu attiecības visaugstākajā līmenī ir izcili labas, kas dod pamatu daudz vērienīgāk attīstīt sadarbību gan uzņēmējdarbības jomā, gan starpreģionālā līmenī.

Valsts prezidents Sejma priekšsēdētājai izteica pateicību un pauda gandarījumu par februārī notikušo oficiālo vizīti Polijā, kas ir devusi reālus rezultātus, jo jau šovasar Daugavpilī ieradīsies delegācija no Krakovas un Mazpolijas vojevodistes, lai rastu iespēju turpmākai sadarbībai tieši ar Latgales reģionu.

Atsaucoties uz notikušo vizīti Valsts prezidents A.Bērziņš pateicās arī par kultūras vērtību atgriešanu Latvijai, kā arī par latviešu un latgaliešu valodu studiju programmām Varšavas universitātē.

"Jūsu vizīte Polijā bija lielisks sākums tam, lai intensificētu Polijas un Latvijas attiecības visaugstākajā līmenī. Es priecājos, ka latviešos esam atraduši labus sabiedrotos Eiropas Savienības aktuālo jautājumu lemšanā, tai skaitā, diskutējot par nākamā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta aktuālajām tēmām un aizstāvot mūsu valstu pozīcijas būtiskos jautājumos," uzsvēra E.Kopača un piebilda, ka Latvija un Polija šobrīd ir Eiropas līdervalstis ekonomiskās izaugsmes rādītājos.

Sejma priekšsēdētāja apsveica Latviju ar paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kas devis acīmredzamus pozitīvus rezultātus un kādēļ Eiropā Latvijas vārds šobrīd izskan kā labākais piemērs citiem. Vienlaikus E.Kopača pateicās Valsts prezidentam par Latvijas valsts rūpēm par poļu minoritāti, jo šobrīd Latvijā darbojas piecas poļu skolas, kurās mācās 1300 bērni. Valsts prezidents piebilda, ka nacionālās minoritātes ir Latvijas valsts stiprums, ar ko varam patiesi lepoties.

Iepazīstinot ar Polijas delegāciju, Sejma priekšsēdētāja uzsvēra, ka tajā pārstāvēti visi politiskie spēki, kā arī Polijas – Latvijas starpparlamentārās sadarbības grupas vadītājs. Polija ļoti atzinīgi vērtē starpparlamentāro sadarbību, kas izpaužas gan kultūras, gan likumdošanas un ekonomikas, gan citās jomās.


Sejma priekšsēdētāja izteica pateicību A.Bērziņam par personīgu iesaistīšanos dzelzceļa satiksmes starp Mažeiķiem un Liepāju atjaunošanā, kas ir vitāli nozīmīga abu valstu uzņēmējdarbībai. Valsts prezidents atzina: "Mēs pieliksim visas pūles, lai šo jautājumu atrisinātu, jo tas ir nozīmīgi ne tikai mūsu valstīm, bet arī visam Baltijas reģionam. Mūsu valstu sadarbība ir jāpaplašina tieši enerģētikas projektu jomā, un tam ir laba bāze, jo Latvijai ir Inčukalna gāzes krātuve, bet Polijai sašķidrinātās gāzes termināļa projekts, kas jau drīz sāks darboties."

Valsts prezidents pateicās Polijai par gaisa telpas patrulēšanas nodrošināšanu virs Baltijas valstīm, ko tā šobrīd veic.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas