Iekšlietu ministrs novēl veiksmīgu EUPOL misiju policijas majoram Edgaram Perijam

Pirmdien, 23. aprīlī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis tikās ar Valsts policijas(VP) majoru Edgaru Periju, kurš dodas uz ES Policijas misiju Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN), lai pildītu Eiropas Savienības policijas misijas sakaru virsnieka pienākumus ar NATO spēkiem Kandahāras reģionā.

R. Kozlovskis atzinīgi novērtēja E. Perija līdzšinējo dalību starptautiskajās misijās, kā arī vēlēja veiksmi un izturību, pārstāvot Latviju arī misijā Afganistānā no šā gada 1.maija līdz 2013.gada 30.aprīlim.

Ministrs augstu novērtēja E. Perija profesionalitāti un starptautiskā konkursā izcīnīto iespēju piedalīties šajā misijā. Sākotnēji E. Perijam bija jāiztur konkurence Latvijā un pēc tam jākonkurē ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu izvirzītajiem pārstāvjiem.

Lēmumu par VP Galvenās administratīvās pārvaldes Sadarbības un attīstības biroja Starptautisko lietu nodaļas vecākā inspektora E. Perija nosūtīšanu uz Afganistānu pieņēma valdība.

Šajā misijā E. Perijs koordinēs sadarbību ar NATO spēkiem, tāpēc uz dalības laiku misijā majors tiks nodrošināts ar triecienšauteni, kā arī individuālo un daļējo individuālas aizsardzības sistēmas ekipējumu, kāds paredzēts Afganistānā dienošajiem Latvijas karavīriem.

E. Perijs jau iepriekš ir piedalījies dažādās ES misijās ārvalstīs, piemēram, bijis novērotāju vienības komandieris un vēlāk sakaru virsnieks Gruzijā un policijas padomnieks Bosnijā un Hercegovinā. Savukārt savas darba gaitas Valsts policijā E. Perijs ir sācis kā patruļdienesta policists, augstāko izglītību iegūstot Latvijas Policijas akadēmijā.

Dalību EUPOL misijā E. Perijs uzskata par godam pelnītu iespēju apliecināt savas zināšanas un atzīst, ka uz šo iespēju ir virzījies mērķtiecīgi. "Dalība starptautiskās misijās ir interesants darbs, kurā var iegūt nenovērtējamu pieredzi, lai gan, ņemot vērā Afganistānas drošības situāciju, pastāv arī diezgan lieli riski. Es uzskatu, ka katram Valsts policijas darbiniekam ir izaugsmes iespējas, un, ja vien ir vēlēšanās un gribasspēks, tad tās var īstenot," norāda E. Perijs.

Jāatgādina, ka Latvija aktīvi līdzdarbojas Afganistānas policijas attīstības veicināšanā kopš 2007.gada.Šobrīd darbu ES policijas misijā Afganistānā no Latvijas turpina divi VP eksperti Kabulā un viens Valsts robežsardzes eksperts Mazārešarīfā.

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi