Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 29. augustā


foto: reitingi.lv
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 7. jūlijā, izsludināja Rīgas domes vēlēšanas, kas notiks šā gada 29. augustā. Ar vēlēšanu izsludināšanas dienu sākas arī priekšvēlēšanu aģitācijas periods Rīga domes vēlēšanās.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Vēlētāji varēs iepriekš nobalsot trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 līdz 21.00,  ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 līdz 16.00 un piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 līdz 20.00. 

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās ir Latvijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā, vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.

Saistībā ar Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas pieņemto lēmumu, tiks mainīta vieta vairākiem vēlēšanu iecirkņiem. Iecirknis Privātā vidusskolā “RIMS” Slāvu ielā 2 tiks pārcelts uz Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas  attīstības centru Salaspils ielā 14, iecirknis no Akciju sabiedrības “Augstsprieguma tīkls” telpām Dārzciema ielā 86 tiks mainīts uz Rīgas 5. pamatskolas attīstības centru Slāvu ielā 19, iecirknis Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Ziemeļblāzmas ielā 36 – uz Rīgas Valsts 1. ģimnāziju Raiņa bulvārī 8, iecirknis Rīgas 46.vidusskolā Skuju ielā 28 – uz Kultūras pili “Ziemeļblāzma” Ziemeļblāzmas ielā 36, iecirknis Profesionālā vidusskolā “RIMAN” Patversmes ielā 30 k-3 – uz Puškina liceju Sarkandaugavas ielā 22.

Savu vēlēšanu iecirkni varēs noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā. No sākuma katrs balsstiesīgais ir reģistrēts iecirknī, atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai Rīgā.  Savukārt, no 30. jūlija līdz 15. augustam to varēs nomainīt uz jebkuru citu iecirkni Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā vai Rīgas pilsētas dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, nosūtot iesniegumu pa pastu, e-pastu vai Latvija.lv.  Iesniegums jāsaņem līdz 15. augustam.

Ja vēlētājs nav deklarēts Rīgā, bet viņam pieder nekustamais īpašums Rīgas administratīvajā teritorijā, vēlēšanām būs īpaši jāreģistrējas no 30. jūlija līdz 15. augustam, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iecirkņa maiņas e-pakalpojumu vai iesniedzot pieteikumu klātienē, Rīgas pilsētas dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Vēlētāji arī var nobalsot vēlēšanu iecirknī, kura vēlētāju sarakstā viņi nav reģistrēti. Detalizētāk: https://www.cvk.lv/lv/velesanas/pasvaldibu-velesanas/rigas-domes-arkartas-velesanas-2020

No 24. augusta līdz vēlēšanu dienai vēlētāji varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, veselības stāvokļa dēļ. Iesniegumu balsošanai mājās Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai var iesniegt, nosūtot pa pastu vai elektroniski, kā arī iesniedzot to valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv. Elektroniski sagatavoto iesniegumu paraksta ar drošu elektronisko parakstu. Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv iesniegtais iesniegums ir derīgs bez paraksta. Elektroniski portālā Latvija.lv, izmantojot pakalpojumu “Iesniegums iestādei”” iesniegums jāadresē Rīgas domei. Ja vēlētājam ir elektronisks paraksts, tad iesniegumu var sūtīt Rīgas pašvaldībai arī e-pastā riga@riga.lv. Iesniegumu noteiktajā kārtībā var parakstīt un iesniegt vēlētāja ģimenes loceklis vai cita persona, kurai vēlētājs uzticas, ja pats nespēj pieteikt balsošanu.

Tostarp, vēlētāji, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vidējā vispārējā izglītība, var līdz 17. jūlijam  pieteikties darbam vēlēšanu iecirkņa komisijā. Tiesības izvirzīt un pieteikt pārstāvjus vēlēšanu iecirkņa komisijā ir partijām, partiju apvienībām, vēlētāju grupai no ne mazāk kā 10 vēlētājiem, Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas locekļiem. Katrā iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus.

Vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļu pieteikumu pieņemšana tiek organizēta pēc pieraksta Rīgas Austrumu izpilddirekcijā (Daugavpils ielā 31, tālr.: 67013503), Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā (Rūpniecības ielā 21, tālr.: 67026644), Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā (Ed. Smiļģa ielā 46, tālr.: 67012287). Ierodoties izpilddirekcijā nepieciešams piezvanīt pa norādītajiem tālruņiem. Pieteikuma veidlapa pieejama CVK mājaslapā.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus, uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsargs. Vēlētājiem, kuriem nebūs sava sejas aizsega, iecirknī tiks izsniegta vienreiz lietojamā sejas aizsargmaska. Vēlētāji aicināti vēlēšanu iecirknī izmantot arī savus rakstāmrīkus, bet, ja vēlētājam šādas iespējas nav, iecirknī tiks nodrošināta katram vēlētājam sava  pildspalva. Pievēršam iedzīvotāju uzmanību, ka  šie nosacījumi var tikt pārskatīti. 

Detalizētāko informāciju par ieteikumiem Covid-19 infekcijas profilaksei vēlēšanās var atrast CVK mājaslapā - https://www.cvk.lv/lv/velesanas/pasvaldibu-velesanas/rigas-domes-arkartas-velesanas-2020/ieteikumi-covid-19-infekcijas-profilaksei-velesanas.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums