Valsts prezidents apbalvo Francijas vēstnieci ar Triju Zvaigžņu ordeni


Publicitātes foto
27. maijā Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits tikās ar V. E. Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Odili Supizonu (H. E. Ms Odile Soupison), kura beidz savu dienesta laiku Latvijā. Par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Francijas sadarbības stiprināšanā Valsts prezidents atvadu vizītes laikā O. Supizonu apbalvoja ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecēla par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Pasniedzot valsts augstāko apbalvojumu, Valsts prezidents pateicās vēstniecei par viņas aktīvo darbu Latvijas–Francijas divpusējo attiecību stiprināšanā kopš 2016. gada.

Valsts prezidents ar O. Supizonu pārrunāja Francijas atbalstu Valsts padomes izveidošanā Latvijā, kā arī dialoga veicināšanā par Eiropas vērtībām un Eiropas Savienības (ES) nākotni. Sarunā tika pieminēta arī gaidāmā Francijas prezidentūra ES Padomē 2022. gada 1. pusgadā.

Tāpat E. Levits atzinīgi novērtēja vēstnieces darbību, Latvijas simtgades atzīmēšanas laikā izceļot Francijas būtisko lomu Latvijas Neatkarības karā.

Ordeņu kapituls 2020. gada 23. aprīlī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri V. E. Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Odili Supizonu (H. E. Ms Odile Soupison). Valsts apbalvojums O. Supizonai tiek pasniegts atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 56. panta otrajai daļai, kur noteikts, ka valsts apbalvojumu vēstniekiem var pasniegt arī beidzot dienesta laiku Latvijā, t. i., atvadu vizītes laikā pie Valsts prezidenta.

Justīne Deičmane
Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums