Aicinām Iekšlietu ministru pārtraukt pilsoniskās sabiedrības diskreditēšanu

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina Iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu nediskreditēt pilsonisko sabiedrību, publiskajā telpā aktīvos iedzīvotājus dēvējot par "valstij nelojālām personām".

Iekšlietu ministrs savā komunikācijā, aizstāvot ministrijas ieceri celt Valsts drošības dienesta ēku bijušajā velotreka “Mars” vietā, izmanto pilsonisko sabiedrību diskreditējošus argumentus. Pirmkārt, ministrs norāda, ka netiks ņemts vērā 15 tūkstošu sabiedrības pārstāvju viedoklis, kas ir pretrunā sabiedrības līdzdalības būtībai un neveicina ne sabiedrības uzticēšanos publiskajai pārvaldei, ne arī ticību, ka sabiedriskā aktivitāte var ietekmēt lēmumus valstī.

Tāpat Iekšlietu ministrs kā galvenos argumentus, kādēļ sabiedrības izteiktais viedoklis attiecībā uz zaļo zonu saglabāšanu Rīgā nav ņemams vērā, izmanto valsts drošības iestāžu apkopoto informāciju, kam ir valsts noslēpuma statuss. Tādejādi, pēc Latvijas Pilsoniskās alianses domām, tiek apzināti mesta ēna uz tām personām, kas iesaistītas iniciatīvā, kā arī pilsonisko sabiedrību kopumā, apzinoties, ka šos pārmetumus sabiedrība nevarēs pārbaudīt un konkrētās personas nevarēs atspēkot.

Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kur pastāv biedrošanās, pulcēšanās un vārda brīvības, kas ir jārespektē arī situācijās, kad saduras sabiedrības intereses un publiskās pārvaldes plāni. Lai arī sabiedrības sniegtās idejas un vajadzības ne vienmēr iespējams īstenot, nav pieļaujama aktīvistu centienu nepamatota un nepierādīta diskretitēšana publiskajā telpā. Šāda valsts augstākās amatpersonas retorika nav savienojama ar Ministru kabineta centieniem iesaistīt un stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, tādēļ Latvijas Pilsoniskā alianse to stingri nosoda.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 131 biedru, kas kopumā ir aptuveni 70 000 privātpersonas.

Latvijas Pilsoniskā alianse
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums