Šovakar Nekā Personīga intervija ar Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu.

Kaimiņa lietā mainīta nozieguma kvalifikācija - KNAB viņu tur aizdomās par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā


Gadu pēc nostrādāšanas valdībā kpv lv notiek cīņas par to, kurš turpmāk vadīs politisko spēku - Artuss Kaimiņš vai Atis Zakatistovs. Vieni grib atbrīvoties no Kaimiņa un mainīt politiskā spēka nosaukumu, bet kpv lv dibinātājs tikmēr aicina organizāciju pašlikvidēties. Kurš saglabās ietekmi partijā būs zināms sestdien, kad plānots kpv lv kongress.

Kpv.lv 13.Saeimā ieguva 16 deputātu mandātus. Tas bija otrs labākais rezultāts vēlēšanās. Kaut politikas jaunpienācēja kampaņa galvenokārt balstījās uz varas partiju kritiku, Artusa Kaimiņa politiskais spēks pievienojās Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai un ieguva 3 svarīgas jomas -  labklājību, ekonomiku un iekšlietas.

Nokļūstot pie varas, Kpv lv uzreiz sašķēlās. Jo daļa uzskatīja, ka partijai bija jāpaliek opozīcijā. Par neatkarīgiem deputātiem kļuva redzamākie kpv lv līderi Linda Liepiņa un Didzis Šmits. Premjera kandidātu Aldi Gobzemu izslēdza ne vien no frakcijas, bet arī partijas. Kamēr valdībā kpv lv ministru domas atšķirās no pārējās koalīcijas, kpv lv deputāti Saeimā nereti balsoja kopā ar opozīciju.

Kaimiņš un Aldis Blumbergs nerespektēja frakcijas no valdošajām partijām atšķirīgo viedokli par pašvaldību ārkārtas vēlēšanām,  piebiedrojās koalīcijas balsīm, par ko arī viņus no KPV.Lv frakcijas šomēnes izslēdza.

Tomēr Kaimiņš kopā ar Ati Zakatistovu ir partijas valdē, un tās darbs patlaban ir paralizēts. Līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs grib  Kaimiņu no valdes izslēgt,  viņa vietā ievēlēt kādu citu, un turpināt vadīt atlikušo 10 deputātu Saeimas frakciju. 

Savukārt Kaimiņš gluži pretēji- aicina organizācijai pašlikvidēties, jo tā neesot tā partija, ko viņš dibināja. Tas gan nozīmētu, ka kpv lv zaudētu valsts finansējumu- šogad vairāk nekā 600 tūkstošus. Par šādu scenāriju turklāt jānobalso  biedru vairākumam.

ATIS ZAKATISTOVS

KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, partijas līdzpriekšsēdētājs

Jūsu plāns ir atbrīvot viņu no valdes priekšsēdētāja amata?

Mūsu plāns ir ievēlēt rīcībspējīgu valdi, kas ir paplašināta valde. Artuss Kaimiņš organizācijas nākotnē nav tik būtisks, valdes rīcībspēja ir būtiska. 

ARTUSS KAIMIŅŠ 

KPV LV Līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts 

“Šajā gadījumā ir jādibina pašam sava organizācija. Es aicinu šo organizāciju,  ar šo bankas kontu, es uzskatu pareizākais, ir  pašlikvidēties!

2019.gada 20.janvāris 

Latvijas Radio , “Krustpunktā” 

Kaimiņš  uzskata, ka kpv lv  no valsts naudas būtu jāatsakās, jo partija nekalpo sabiedrības interesēm. Caur ekonomikas ministra  Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Reneboku  tiekot īstenotas Andra Šķēles un Aināra Šlesera intereses. 

ATIS ZAKATISTOVS

Kpv.lv Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, partijas līdzpriekšsēdētājs

Šobrīd es dzirdu no dažādām pusēm apgalvojumus par angažētību jeb ietekmējamību , es tam neesmu redzējis pierādījumus. Bet, ja sabiedrības spiediens pieaugs, mēs varam pārdomāt ar Ralfu Nemiro to situāciju, lai noņemtu bažas.

Kaimiņam bažas ir arī par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena padomdevējiem, starp kuriem viņš min vairāku uzņēmēju uzvārdus.

SANDIS ĢIRĢENS 

Iekšlietu ministrs (KPV LV)

TV 3 900 sekundes 

2020.gads 17.janvāris 

Kaimiņš nav cietušais. Viņš jau sen strādāja JKP labā. Faktiski nenāca uz frakcijas sēdēm, visu informāciju piegādāja Strīķes kundzei. Principā šis aktieris ir atgriezies tur, kur viņamir jāstrādā – pie savas mammas – un tā ir Strīķes kundze. Strīķes kundze, visticamāk, ir apsolījusi Kaimiņa kungam, ka viņam neiestāsies kriminālatbildība, un ir maigi viņu, kā saka, paņēmusi savos aptvērienos.

2018.gada vasarā dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām Artusu Kaimiņu KNAB aizturēja saistībā ar partijas finanšu pārkāpumiem un divas diennaktis viņš pavadīja aiz restēm.

Šonedēļ kvalifikācija lietā mainīt. Tā noņem stresu no partijas, taču joprojām nav labvēlīga pašam Kaimiņam. Viņu tur aizdomās par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, par ko paredzēts  līdz 5 ciem gadiem ilgs cietumsods. Tuvākā mēneša laikā Kaimiņam varētu celt apsūdzību. Saeimai tādā gadījumā būs jābalso par viņa izdošanu kriminālvajāšanai, taču darbu parlamentā Kaimiņš varēs turpināt līdz pat  tiesas gala iznākumam. Apsūdzēts lietā par iespējamām fiktīvām konsultācijām gan ir arī otrs kpv lv līderis Atis Zakatistovs.

 

TV3 Nekā personīga
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums