Otrajā Baltijas-Japānas sadarbības dialogā apspriež ciešākas sadarbības perspektīvas


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 13. septembrī Rīgā notika Otrais Baltijas-Japānas sadarbības dialogs, kurā piedalījās Japānas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu biroja ģenerāldirektors Jasuši Masaki, Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Lietuvas ārlietu ministra vietnieks Neris Germans un Igaunijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors Lembits Uibo.

Tikšanās dalībnieki atzinīgi novērtēja progresu, kas sasniegts daudzās Baltijas valstu un Japānas sadarbības jomās, piemēram, politiskajā un ekonomiskajā dialogā, kā arī veidojot iedzīvotāju tiešos kontaktus. Baltijas valstu pārstāvji atzinīgi novērtēja Japānas Uzņēmēju federācijas KEIDANREN gaidāmo vizīti, kas būs nozīmīgs ieguldījums abpusēju tirdzniecības un investīciju iespēju veicināšanā.

Sarunā par Baltijas un Japānas sadarbības nākotni delegācijas pievērsās jautājumam par ciešāku savienojamību komunikāciju jomā, izmantojot progresīvās G5 tehnoloģijas un mākslīgo intelektu, un apliecināja sadarbības un koordinācijas nozīmību un potenciālu šajā nozarē.  

Sanāksmes laikā notika viedokļu apmaiņa par politiskajām norisēm Austrumāzijā un Eiropā, tostarp Baltijas jūras reģionā un Austrumu partnerības valstīs. Dalībnieki apliecināja apņemšanos aizstāvēt multilaterālismu un starptautisko kārtību. 

Tika nolemts Trešo Baltijas un Japānas sadarbības dialogu rīkot 2020. gadā Tallinā, Igaunijā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums