Politiskais direktors Jānis Mažeiks Helsinkos uzsver transatlantisko attiecību nozīmi Eiropas drošībai

2019. gada 9. un 10. jūlijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Jānis Mažeiks piedalījās Eiropas Savienības (ES) politisko direktoru neformālajā sanāksmē Helsinkos, Somijā. Politiskie direktori tikās ar ASV Valsts departamenta valsts sekretāra vietnieku politiskos jautājumos Deividu Heilu (David Hale), lai pārrunātu ES un ASV attiecības, ES–NATO sadarbību, kā arī attiecības ar Krieviju un Ķīnu.

Tikšanās laikā J. Mažeiks uzsvēra, ka transatlantiskā vienotība un cieša sadarbība ar ASV ir būtiska drošības nodrošināšanā Eiropā un pasaulē. Tāpat J. Mažeiks norādīja, ka ES un NATO sadarbības attīstīšana ir viena no Latvijas prioritātēm, un saskaņoti ES un NATO centieni sniedz būtisku ieguldījumu drošības stiprināšanai. Diskusijās par Ķīnu politiskais direktors atzīmēja – ir svarīgi atrast līdzsvaru starp ekonomiskajām un drošības interesēm. Savukārt pārrunājot attiecības ar Krieviju, J. Mažeiks uzsvēra, ka būtiski turpināt cīņu ar dezinformāciju un strādāt pie noturības veicinošiem pasākumiem.

Sanāksmē politiskie direktori apmainījās viedokļiem par ES Kopējas ārpolitikas un drošības politikas efektivitāti un pārrunāja situāciju Tuvajos Austrumos un Arktikā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums