Kariņš: Latvijai un Nīderlandei ir līdzīgs skatījums ekonomiskajos un drošības jautājumos ES līmenī


foto;www.mk.gov.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Nīderlandes premjerministrs Marks Rute (Mark Rutte), tiekoties pirmdien, 17.jūnijā, Hāgā, Nīderlandē, pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, kā arī abu valstu sadarbību Eiropas Savienības līmenī.

“Nīderlandei ir nozīmīga loma Eiropas Savienības viedokļa veidošanā, tostarp par tādiem nozīmīgiem jautājumiem kā klimata pārmaiņu politika un Eiropas Savienības ekonomiskās politikas, tostarp vienotā tirgus, ārējās tirdzniecības politikas un eirozonas attīstība. Latvijai un Nīderlandei ir līdzīga nostāja daudzos būtiskos Eiropas Savienības jautājumos, tādēļ esmu gandarīts par iespēju stiprināt gan mūsu valstu attiecības, gan mūsu kopējo nostāju būtiskos Eiropas Savienības jautājumos,” pēc tikšanās uzsvēra K. Kariņš.

Tikšanās laikā abi premjeri pārrunāja galvenās ES aktualitātes, tostarp daudzgadu budžeta veidošanas procesu, ES vienotā tirgus attīstīšanu, nepieciešamību ES līmenī stiprināt nelegāli iegūtu līdzekļu apkarošanas uzraudzību un veidot ambiciozāku klimata politiku. Abas puses bija vienisprātis par transatlantisko attiecību nozīmi, tostarp ES drošības jautājumos un nepieciešamību ES līmenī runāt vienā balsī attiecībās ar Krieviju un Ķīnu. Ministru prezidents pauda atzinību par Nīderlandes ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā un aicināja turpināt šo atbalstu.

Tikšanās laikā K. Kariņš uzaicināja Nīderlandes premjeru apmeklēt Latviju.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums