Ārlietu ministrijas politiskais direktors Belgradā apliecina Latvijas atbalstu Serbijas ES integrācijas procesam


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 15. maijā Belgradā, Serbijā, norisinājās Latvijas un Serbijas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks, un Serbijas – politiskais direktors Zorans Vujičs (Zoran Vujić).

Konsultācijās tika pārrunāti divpusējās attiecības, tostarp vizīšu apmaiņa un ekonomiskās sadarbības veicināšana. Sarunās liela uzmanība tika veltīta Serbijas ES pievienošanās sarunu procesam. J. Mažeiks apliecināja, ka “Latvija atbalsta Rietumbalkānu valstu, citastarp Serbijas, Eiropas perspektīvu un ir gatava arī turpmāk dalīties savā ES integrācijas pieredzē.” Lai Serbijas pievienošanās sarunas virzītos ātrāk, nepieciešams aktīvāk īstenot reformas, īpaši likuma varas jomā. 

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī reģionālās sadarbības jautājumi Rietumbalkānos. J. Mažeiks norādīja, ka “labas kaimiņattiecības ir reģiona ilgtermiņa drošības un stabilitātes garants, kā arī svarīgs elements Eiropas integrācijas kontekstā.”

Politiskie direktori apmainījās viedokļiem par starptautiskās politikas aktualitātēm, tostarp attiecībām ar Krieviju, Ķīnu un situāciju Tuvajos Austrumos.

Iepriekšējās politisko direktoru konsultācijas notika Rīgā 2018. gada aprīlī.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli