E. Rinkēvičs: Austrumu partnerībai jābūt vienai no ES ārlietu politikas prioritātēm arī jaunajā ES institucionālajā....


foto; Ārlietu ministrija
E. Rinkēvičs: Austrumu partnerībai jābūt vienai no ES ārlietu politikas prioritātēm arī jaunajā ES institucionālajā ciklā

2019. gada 13. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministru sanāksmē, kas notika Briselē ES Ārlietu padomes sanāksmes laikā.

ES un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministru diskusijā E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Austrumu partnerībai jābūt vienai no ES ārlietu politikas prioritātēm arī jaunajā ES institucionālajā ciklā. “Austrumu partnerība 10 gadu laikā sevi ir apliecinājusi kā ļoti veiksmīgu formātu ES sadarbībai ar Austrumu partnerības valstīm. Līdz 2020. gadam notiks darbs līdz šim izvirzīto mērķu sasniegšanā, tomēr nepieciešama stratēģiska pieeja Austrumu partnerības politisko mērķu sasniegšanai nākotnē. Vēlamies redzēt strauji progresējošu un drošu ES Austrumu kaimiņu reģionu, tāpēc ir laiks sākt darbu pie sadarbības mērķu un uzdevumu noteikšanas pēc 2020. gada,” norādīja ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs arī atzīmēja, ka nākotnē ES jābūt gatavai noteikt konkrētas nozares padziļinātākai sadarbībai ar Austrumu partnerības valstīm. “Latvija saskata īpašu potenciālu tirdzniecības sakaru un cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšanā, kā arī enerģētikas, digitālajā un telekomunikāciju jomā,” norādīja ministrs. Vienlaikus E. Rinkēvičs pauda cerību, ka ar ES atbalstu izdosies stiprināt likuma varu, medijpratību un stratēģisko komunikāciju, kā arī panākt būtisku progresu tieslietu, ekonomisko un valsts pārvaldes reformu īstenošanā Austrumu partnerības valstīs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums