Ārlietu ministrijā informē par sankciju jautājumiem


foto;i Ārlietu ministrija
2019. gada 30. aprīlī Ārlietu ministrijā notika kārtējais seminārs par sankciju jautājumiem "Sankcijas Latvijā: piemērošana un ievērošana". Semināru vadīja Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta sankciju eksperti Elīza Grīsle un Rihards Mihejevs, skaidrojot sankciju mērķi un būtību, kā arī pienākumu sankcijas ievērot ikvienai fiziskai un juridiskai personai Latvijā.

Sankcijas ir ārpolitikas instruments, kuru īstenošana un ievērošana nacionālā līmenī ir ikvienas valsts pienākums starptautisko tiesību normu izpildei. Seminārā tika stāstīts par dažādiem Latvijai saistošiem sankciju režīmiem un veidiem, kā sankcijas tiek īstenotas. Balstoties uz Ārlietu ministrijas izdoto informatīvo materiālu (vadlīnijām) par sankciju efektīvu ievērošanu Latvijā, apmeklētāji tika informēti par principiem, kādus jāievēro, veicot risku novērtējumu un izstrādājot iekšējās kontroles sistēmas savā komercdarbībā. Materiāls ir pieejams Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļas “Sankcijas” jaunajā atvērumā “Informatīvie materiāli”.

Ārlietu ministrija atgādina, ka 1. maijā stājas spēkā grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, ar kuriem tiek noteikts pienākums veikt sankciju riska novērtējumu un izveidot iekšējās kontroles sistēmu šajā likumā noteiktajiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Valsts ieņēmumu dienesta un Patērētāju tiesību aizsardzības centra subjektiem. Lai iegūtu papildu informāciju, Ārlietu ministrija aicina vērsties ar jautājumiem pie attiecīgajām uzraudzības iestādēm.

Lai regulāri saņemtu informāciju par aktualitātēm sankciju jomā, aicinām pierakstīties jaunumiem, sūtot pieprasījumu uz Ārlietu ministrijas informatīvo e-pastu: sankcijas@mfa.gov.lv.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums