Jau desmito reizi Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri pasniegs ikgadējo Valodu balvu


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 10. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser) Tallinā, Igaunijā, pasniegs ikgadējo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu. Ministriem paredzēta arī divpusējā tikšanās, kurā tiks apspriesta Latvijas un Igaunijas divpusējā sadarbība un reģionālie jautājumi.

Abu valstu Ārlietu ministriju balvu par ieguldījumu latviešu un igauņu valodu popularizēšanā pasniedz kopš 2010. gada. Šogad balva tiks pasniegta jau desmito reizi.  Valodu balvas mērķis ir abu valstu divpusējās sadarbības stiprināšana, veicinot latviešu un igauņu valodas apguvi un izmantošanu, latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju aktivitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī sekmēt latviešu un igauņu valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā. Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Pagājušajā gadā balvu ieguva latviešu tulkotāja Rūta Karma par igauņu rakstnieces Vīvi Luikas romāna “Ēnu teātris” (“Varjuteater”) tulkojumu. Iepriekš to ir saņēmuši arī Maima Grīnberga, Guntars Godiņš, Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun), Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra, Valts Ernštreits un Līvija Vītola (Livia Viitol).

Ārlietu ministrs ieradīsies Tallinā Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa valsts vizītes laikā Igaunijā. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli