Parlamentārā sekretāre sarunās ar Eiropas Parlamenta deputātiem aizstāv Latvijas intereses ES daudzgadu budžetā


foto; Ārlietu ministrija
No 2019. gada 25. līdz 28. martam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā uzturas vizītē Strasbūrā, lai ar EP deputātiem diskutētu par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Sarunās galvenais akcents bija jautājumiem par ES budžeta kopapjomu un turpmāko sarunu procesa norisi, tostarp, ņemot vērā jauno institucionālo un likumdošanas ciklu pēc EP vēlēšanām.

EP piedāvā noteikt ES daudzgadu budžeta kopapjomu 1.3% no ES nacionālā kopienākuma (NKI), kas ir būtiski vairāk par Eiropas Komisijas priekšlikumā piedāvāto kopapjomu 1.11% no ES NKI. “Konceptuāli atbalstām EP nostāju par lielāku kopapjomu ES daudzgadu budžetam, lai nodrošinātu pietiekamu finansējumu gan tradicionālajām, gan jaunajām prioritātēm. Šis būs viens no centrālajiem jautājumiem, par kuriem politiskās debates  ir  gaidāmas jau šovasar,” uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Z. Kalniņa-Lukaševica skaidroja Latvijas redzējumu prioritārajos ES daudzgadu budžeta jautājumos sarunās ar EP Budžeta komitejas priekšsēdētāju Žanu Artuī (Jean Arthuis), EP ziņotāju par ES daudzgadu budžetu Olbrihtu (Jan Olbrycht) un EP ziņotāju par ES daudzgadu budžetu Izabellu Tomā (Isabelle Thomas). 

Šajās tikšanās parlamentārā sekretāre arī atkārtoti norādīja: “Jāsaglabā adekvāts finansējums kohēzijas politikai arī nākamajā daudzgadu budžetā. Pašreiz Eiropas Komisijas rosinātie ievērojamie samazinājumi Latvijai nav pieņemami. Tāpat jārod risinājums, lai ES īstenotu taisnīgu lauksaimniecības politiku un savlaicīgāk izlīdzinātu lauksaimniekiem izmaksājamo tiešmaksājumu apjomu.”

Sarunās tika diskutēts arī par finansējumu Rail Baltica projektam, breksita ietekmi uz ES budžeta kopapjomu, kā arī par ES nākotni un lēmumu pieņemšanas procesu uzlabošanu. Tāpat Z. Kalniņai-Lukaševicai Strasbūrā plānotas atsevišķas tikšanās ar deputātiem, kuri Eiropas Parlamentā atbildīgi par Kopējo lauksaimniecības politiku.

EP marta un aprīļa plenārsesijās paredzēti balsojumi 1.lasījumā par nozīmīgākajiem ES daudzgadu budžeta likumdošanas aktiem. Tas ļaus pēc EP vēlēšanām sarunas turpināt, balstoties uz jau apstiprinātajiem EP ziņojumiem un priekšlikumiem. Šāda pieeja atbilst arī Latvijas interesēm, ņemot vērā panākto EP nostāju un izpratni vairākos Latvijai būtiskos ES daudzgadu budžeta jautājumos. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri