LTRK aicina VID jauno ģenerāldirektori turpināt uzsāktās reformas

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina otrdien, 5.janvārī, Valdības apstiprināto Valsts Ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi turpināt uzsāktās reformas iestādē, lai padarītu to uzņēmējiem un sabiedrībai pēc iespējas draudzīgāku.

LTRK padomes locekļi atzinīgi vērtē Valdības lēmumu, apstiprināt I.Jaunzemi VID ģenerāldirektores amatā, jo, tiekoties pērnā gada novembrī, kad viņa bija izvirzīta šim amatam, tika gūts apstiprinājums tam, ka iepriekšējās vadītājas Ilzes Cīrules uzsāktās reformas tiks turpinātas, uzlabojot un attīstot iestādi.

“Viena no lielākajām valsts iestādēm gandrīz gadu bija ar pagaidu vadītāja, tāpēc ceram, ka I.Jaunzeme pie darba ķersies pēc iespējas drīzāk un ar to azartu un mērķtiecību, kādu demonstrēja tiekoties ar LTRK padomes locekļiem,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, norādot, ka lielākoties viedokļi par VID turpmāko attīstību un veicamajiem uzlabojumiem, sakrita, tādēļ tagad jāgaida to ieviešana dzīvē “mēs vēlamies izlēmīgu, rīcībspējīgu un uz sadarbību ar nodokļu maksātājiem vērstu VID vadītāju. Ikvienam uzņēmējam regulāri ir jāsadarbojas ar VID, tāpēc ir svarīgi, lai tiktu realizēti uzsāktie darbi un idejas.”

LTRK norāda, ka būtiski turpināt uzsāktās pārmaiņas, kā arī sadarbību ar VID klientiem jeb nodokļu maksātājiem, ceļot servisa kvalitāti, mazinot administratīvo slogu, radot apstākļus, ka sadarbība ir ērta un ātra. Savukārt tiem, kuri ļaunprātīgi izvairās no nodokļu nomaksas ir jāsaņem adekvāts sods.

LTRK jau ilgstoši pauž viedokli, ka nepieciešams veidot labāku sadarbību starp uzņēmējiem un valsts pārvaldi, mazinot birokrātiju, kā arī veicot tādas reformas, kas nes būtiskus uzlabojumus Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Tāpat 2016.gadā ar iepriekšējo Ministru prezidentu Māri Kučinski tika parakstīta vienošanās, ka VID nepieciešamas būtiskas reformas, kas ietver kā darbinieku skaita mazināšanu, tā arī procesu pārskatīšanu un motivējošu atalgojumu noteikšanu. LTRK bija izveidojusies laba sadarbība ar iepriekšējo VID ģenerāldirektori Ilzi Cīruli, noslēdzot arī sadarbības līgumu, kas paredzēja regulāru tikšanos organizēšanu, mediāciju ar uzņēmumiem un apmaiņu ar informāciju, tādējādi risinot problēmsituācijas, kas radušās biedriem, kā arī veiksmīgi attīstot un realizējot principa Konsultē vispirms ieviešanu praksē.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli