Sākums Aktualitātes Parlamentārā sekretāre uzsver nepieciešamību panākt vienošanos par līdzsvarotu ES budžetu


foto;Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica no 31. augusta līdz 1. septembrim piedalījās Ikgadējā Dubrovnikas forumā Horvātijā. Foruma ietvaros parlamentārā sekretāre tikās ar Horvātijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas valsts sekretāri Eiropas lietās Andreju Metelko Zgombiču (Andreja Metelko Zgombić).

Kalniņa-Lukaševica iepazīstināja ar Latvijas nostāju par nākamo ES daudzgadu budžetu. Puses bija vienisprātis, ka jauno prioritāšu finansēšana nedrīkst notikt galvenokārt uz kohēzijas politikas rēķina, kā arī pārrunāja nepieciešamos uzlabojumus ES innovāciju atbalsta instrumentos, lai novērstu līdzšinējos šķēršļus investīciju piesaistē. Lai novērstu pārrāvumu investīcijās, kas tiek veiktas no ES finansējuma, vienošanos par ES budžetu 2021.-2028. gadam nepieciešams panākt līdz nākamā gada pavasarim. Latvijai un Horvātijai kā kohēzijas finansējuma saņēmējvalstīm ir līdzīgas intereses, tāpēc valstīm nepieciešams sadarboties, iestājoties par sabalansētu nākamā perioda ES daudzgadu budžetu.

Horvātijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas valsts sekretāre Eiropas lietās uzsvēra, ka Horvātijai kā jaunākajai ES dalībvalstij nav bijusi iespēja pilnvērtīgi saņemt kohēzijas finansējumu. Tāpat puses pārrunāja Horvātijas vēlmi un centienus pēc iespējas ātrāk pievienoties Šengenas zonai un ieviest eiro. 

Atsaucoties Andrejas Metelko Zgombičas lūgumam Z. Kalniņa-Lukaševica iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras ES Padomē pieredzi. Horvātija būs prezidējošā ES Padomes valsts 2020. gada pirmajā pusē un šobrīd jau noris intensīvi sagatavošanās darbi tam. 

Dubrovnikas foruma laikā notika arī divpusējā tikšanās ar Kosovas ārlietu ministra vietnieci Reihanu Vuniki (Rejhan Vuniqi). Viņa informēja Z. Kalniņu-Lukaševicu par Kosovas centieniem panākt vīzu režīma liberalizāciju ar ES. Parlamentārā sekretāre pauda atzinību par Kosovas sasniegto progresu virzībā uz vīzu režīma ar ES liberalizāciju. Tikšanās laikā tika pārrunāts ES sniegtais atbalsts Rietumbalkānu reģionam. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli