Ārlietu ministrs pauž Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai


foto;Ārlietu ministrija
Lai piedalītos 2008. gada augustā notikušās Krievijas agresijas Gruzijā piemiņas pasākumos un apliecinātu nemainīgu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, 2018. gada 6. un 7. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Ukrainas vicepremjeru, Polijas un Lietuvas ārlietu ministriem uzturējās darba vizītē Gruzijas Republikā.

Ministrs piedalījās Gruzijas parlamentā rīkotajā apaļā galda diskusijā par ilgtspējīga miera un drošības jautājumiem un apmeklēja administratīvo robežlīniju ar Dienvidosetiju pie Odzisi ciemata. Savukārt piemiņas pasākumu laikā ministrs nolika vainagu Muhatgverdi (Mukhatgverdi) kapsētā Tbilisi, pieminot Gruzijas militārpersonas, policistus un civiliedzīvotājus, kas krita augusta kara laikā 2008. gadā. 

“Šodien Tbilisi kopā ar kolēģiem no Polijas un Lietuvas, kā arī Ukrainas vicepremjeru mēs paužam nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, jo 2008. gadā sāktā Krievijas agresija brutāli pārkāpa starptautisko kārtību un starptautisko attiecību principus. Tā atklāti iebruka neatkarīgā un suverēnā valstī. 2014. gadā Krievija īstenoja nelikumīgo Krimas aneksiju. Latvija bija okupēta vairāk nekā 50 gadus, tādēļ mēs šodien esam šeit, lai ne tikai pieminētu 2008. gada augusta Gruzijas kara upurus, bet paustu solidaritāti Gruzijas tautai un atgādinātu pasaulei, ka agresija pret suverēnām valstīm nav pieļaujama. Bažas rada arī notikumu attīstība Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionos Gruzijā, tai skaitā robežšķērsošanas punktu slēgšana gar Abhāzijas reģiona administratīvo robežlīniju. Šīs darbības ir pretrunā ar centieniem uzlabot drošību un dzīves apstākļus konfliktā skartajiem iedzīvotājiem, kā arī negatīvi ietekmē cilvēktiesību situāciju un stabilitāti šajā reģionā,” uzsvēra E. Rinkēvičs. 

Ministrs arī pauda Latvijas atbalstu Gruzijas virzībai uz NATO. “Gruzija ir svarīgs NATO partneris, kas ieņem nozīmīgu vietu alianses darbakārtībā. Zīmīgi, ka NATO samitā Briselē atkārtoti apstiprinājām politisko un praktisko atbalstu un sadarbību ar Gruziju,” sacīja E. Rinkēvičs. 

Vizītes laikā E. Rinkēvičs tikās ar Gruzijas prezidentu Georgiju Margvelašvili (Georgi Margvelashvili), parlamenta priekšsēdētāju Irakliju Kobahidzi (Irakli Kobakhidze), premjerministru Mamuku Bahtadzi (Mamuka Bakhtadze) un ārlietu ministru Dāvidu Zalkaliani (David Zalkaliani).

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli