10. augustā notiks 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze

Rīga, 3. augusts: Piektdien, 10. augustā, pulksten 13.00 Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.

Kārtība, ka Saeimas vēlēšanās kandidātu saraksti ir numurējami un numuri piešķirami izlozē, ir noteikta Saeimas vēlēšanu likumā. Izlozes nosacījumi paredz, ka partiju un partiju apvienību pārstāvji lozes velk kandidātu sarakstu reģistrēšanas secībā. Ja kāda saraksta pārstāvji uz izlozi neierodas, šī saraksta numuru izlozē CVK sekretārs. Tāpat ir noteikts, ka viena nosaukuma kandidātu sarakstam visos Saeimas vēlēšanu apgabalos ir piešķirams vienāds numurs.

Izlozētie kandidātu sarakstu numuri vēlāk tiek drukāti uz vēlēšanu zīmēm blakus saraksta nosaukumam, un vēlēšanu iecirkņos zīmes vēlētājiem izsniedzamas sakārtotas numerācijas secībā, sākot ar numuru 1 zīmju komplekta virspusē.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām noslēgsies 7. augustā, kad arī būs zināms galīgais partiju un partiju apvienību skaits, kas piedalīsies izlozē. Ar līdz šim iesniegtajiem 13.Saeimas kandidātu sarakstiem iespējams iepazīties CVK interneta vietnē, adresē https://sv2018.cvk.lv.

10. augusta 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi novērot aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Izlozes dalībnieku ierašanās pasākuma norises vietā no plkst. 12.30.

Saeimas namā darbojas caurlaižu režīms, tāpēc mediju pārstāvjus, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam parlamentā, pasākuma atspoguļošanai lūdzam iepriekš pieteikties Saeimas preses dienestā, zvanot 67087281 vai rakstot prese@saeima.lv.

Centrālā vēlēšanu komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli