Ārlietu ministrs: Latvijas un Japānas ekonomiskajai sadarbībai piemīt liels potenciāls


foto;Ārlietu ministrija
10. jūlijā Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni (Nakasone Hirofumi), lai apspriestu divpusējo attiecību jautājumus un sadarbību starptautiskos formātos. Tikšanās laikā tika apspriesta valstu ekonomiskā sadarbība, īpaši izceļot transporta un loģistikas nozari.

E.Rinkēvičs atzīmēja, ka divpusējā sadarbība ekonomikā, kultūrā un izglītībā ir vērtējama kā dinamiska un konstruktīva. Amatpersonas uzsvēra Latvijas Ministru prezidenta vizītes uz Japānu 2017. gada decembrī un Japānas premjerministra vizītes uz Latviju šī gada janvārī nozīmi, dodot pamatīgu impulsu sadarbības stiprināšanai.

Tika izcelti arī potenciālie ieguvumi Latvijas uzņēmējiem no ES-Japānas Ekonomiskās partnerības nolīguma, kuru plānots parakstīt tuvākajā laikā. Pēc ES-Japānas Ekonomiskās partnerības nolīguma parakstīšanas, Latvijas uzņēmēji iegūs no visaptverošas importa un eksporta tarifu atcelšanas un ar tarifiem nesaistītu tirdzniecības šķēršļu novēršanas Japānā.

Tikšanās laikā amatpersonas apliecināja vēlmi turpināt aktīvu politisko dialogu.

Sarunā puses apmainījās viedokļiem par situāciju Ziemeļkorejā, kā arī pauda gandarījumu, ka valda uzskatu sakritība attiecībā uz vēlamo rīcību, lai atrisinātu situāciju pussalā.

Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītājs vizītē Latvijā uzturēsies no 7. līdz 11. jūlijam un tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju, Ministru prezidentu Latvijas-Japānas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju, kā arī ar uzņēmējiem un izglītības iestādēm.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli