Saeimas priekšsēdētāja, ārlietu ministrs un kultūras ministre rīko pieņemšanu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu....


foto; Ārlietu ministrija
Saeimas priekšsēdētāja, ārlietu ministrs un kultūras ministre rīko pieņemšanu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ārvalstu viesiem

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Saeimu un Kultūras ministriju 2018. gada 8. jūlijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā rīko īpašu Latvijas valsts simtgades pasākumu, kurā oficiālajiem ārvalstu viesiem, kas ieradušies uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, būs iespēja iepazīties ar mūsu tautas unikālo Dziesmu un deju svētku tradīciju.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un kultūras ministre Dace Melbārde ar svinīgām uzrunām sveiks aptuveni 250 ārvalstu viesus un Latvijā akreditētos vēstniekus, kas šajā vakarā tieši pirms Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta tiks iepazīstināti ar Dziesmu svētku lomu un nozīmi mūsu tautas vēsturē, Latvijas valsts veidošanās laikā, Latvijas valsts un tautas vēsturiskajos līkločos, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīciju starptautiskā kontekstā.

Šī tradīcija Eiropā saglabājusies un attīstījusies vienīgi Baltijas valstīs, ar laiku kļūstot par nozīmīgu nacionālās identitātes simbolu. Tā ir viena no galvenajām Baltijas valstu kultūras mantojuma un kultūras izpausmes formām un nozīmīgākais Latvijas kultūras identitātes apliecinājums 21. gadsimtā. 2003. gada 7. novembrī Dziesmu un deju svētku tradīcija Igaunijā, Latvijā un Lietuvā  tika atzīta par UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu.

Ārvalstu viesi šajā pasākumā uz 2 ekrāniem varēs noskatīties vairākus video stāstus. Sadarbībā ar LTV arhīvu ir atlasīti 1990., 2008. un 2013. gada Dziesmu un deju svētku koncertu fragmenti. Vienlaikus tiks rādīti šī gada 1. jūlija svētku gājiena fragmenti (materiāls sagatavots sadarbībā ar LTV un Latvijas Nacionālo kultūras centru). Sadarbībā ar Kultūras ministriju ir tapuši Dziesmu svētku plakāti, noslēguma koncerta koncepcija un programma angļu valodā. Latvijas Institūts ir sagatavojis īpašu brošūru par Dziesmu un deju svētkiem. Dodoties uz noslēguma koncertu, autobusos ārvalstu viesus uzrunās Live Riga gidi, kas stāstīs par Latvijas vēsturiskajām un mūsdienu tradīcijām un Dziesmu un deju svētku tradīcijas nozīmi Latvijas kultūrvidē.

Apliecinot sekmīgu valsts institūciju sadarbību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku ārvalstu viesu uzņemšanā, šāds kopīgs pasākums nodrošina Valsts protokola vienlīdzīgu atbalstu dažāda ranga un amatu ārvalstu viesiem, kas apciemo Latviju simtgades Dziesmu un Deju svētku laikā.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli