Ārlietu ministrijas politiskais direktors uzsver transatlantisko attiecību nozīmi stabilitātes nodrošināšanā pasaulē


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 5. un 6. jūlijā Vīnē un Firtā pie Getveigas (Furth bei Göttweig), Austrijā, Eiropas Savienības (ES) valstu politisko direktoru neformālā sanāksmē piedalījās Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Sanāksmē tika pārrunātas ES kopējās ārlietu un drošības politikas aktualitātes, tostarp attiecības ar Amerikas Savienotajam Valstīm (ASV), Rietumbalkāniem un Irānu. Tāpat politiskie direktori diskutēja par ES 2018. gada 2. puses ārpolitikas prioritātēm Austrijas prezidentūrā.

Politiskie direktori pauda atbalstu prezidentūras izvirzītajām prioritātēm attīstīt sadarbību ar sešām Rietumbalkānu valstīm un stiprināt attiecības ar Austrumu partnerības valstīm.

Diskusijās par attiecībām ar ASV piedalījās arī Valsts departamenta valsts sekretāra vietnieka politiskajos jautājumos pienākumu izpildītājs Stīvens Mulls (Stephen Mull). A. Pelšs aicināja stiprināt transatlantiskās attiecības, ņemot vērā ES un ASV nozīmīgo lomu stabilitātes nodrošināšanā pasaulē.

Attiecībā uz situāciju Irānā sanāksmes dalībnieki atkārtoja ES kopīgo nostāju par Visaptverošā rīcības plāna (Joint Comprehensive Plan of ActionJCPOA) saglabāšanu un izpildi, jo šī vienošanās ir nozīmīgs instruments Irānas kodolprogrammas ierobežošanai un Tuvo Austrumu reģiona drošībai. A. Pelšs uzsvēra, ka vienošanās ar Irānu šajos jautājumos nav panākama bez ASV iesaistes.

Informācijai

Politisko direktoru neformālās sanāksmes notiek reizi pusgadā ES prezidējošā valstī, kas no 2018. gada 1. jūlija ir Austrija.

Austrijas prezidentūras galvenās prioritātes ārlietu un drošības politikas jautājumos paredz veicināt drošību un stabilitāti tuvajos reģionos, tostarp tuvinot Eiropas perspektīvu Rietumbalkānu valstīm, attīstot Austrumu partnerību, stiprinot kopējo drošības un aizsardzības politiku un risinot nelegālās migrācijas radītās sekas. Turklāt uzsvars tiks likts uz ES un Āzijas attiecību stiprināšanu un efektīvas un uz noteikumiem balstītas daudzpusējas kārtības veicināšanu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli