E. Rinkēvičs Rumānijā pārrunā aktuālos ES un NATO jautājumus


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 5. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Rumāniju, kur tikās ar savu kolēģi Rumānijas ārlietu ministru Teodoru Vjorelu Meleškanu (Teodor-Viorel Meleşcanu), kā arī ar Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johannisu (Klaus Iohannis) un premjerministri Vjoriku Denčili (Viorica Dăncilă).

Amatpersonas bija vienisprātis, ka abu valstu starpā ir labas un draudzīgas attiecības visos līmeņos, taču nepieciešams stiprināt ekonomisko sadarbību, kā potenciālu sadarbības jomu izceļot viedās tehnoloģijas. Sarunā ar Rumānijas ārlietu ministru abas puses vienojās strādāt pie biznesa foruma organizēšanas tuvākajā nākotnē. Kā būtisku praktiskās sadarbības jomu E. Rinkēvičs uzsvēra iespēju paplašināt sadarbību kiberdrošības un kiberaizsardzības jautājumos.

Sarunās ar Rumānijas amatpersonām E. Rinkēvičs pārrunāja drošības politikas jautājumus, īpašu uzmanību pievēršot gaidāmajam NATO samitam. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka drošības izaicinājumiem Baltijas valstu un Melnās jūras reģionos jāpievērš vienlīdz liela uzmanība. Ministrs pauda gandarījumu, ka ES–NATO sadarbība ir viens no centrālajiem NATO samita darba kārtības jautājumiem, īpaši akcentējot militārās mobilitātes jomu. E. Rinkēvičs akcentēja, ka ES-NATO sadarbībai jābūt savstarpēji papildinošai, nevis dublējošai.

Vizītes laikā liela uzmanība tika pievērsta ES aktuālajiem jautājumiem. E. Rinkēvičs norādīja, ka Latvijai un Rumānijai daudzos aspektos sakrīt skatījums par ES nākotni. Latvija nevēlas zaudēt līdzšinējā integrācijas procesa saturu, sadarbības līmeni un kvalitāti. Vizītes laikā Latvijas ārlietu ministrs aicināja ciešāk koordinēt abu valstu pozīcijas par ES daudzgadu budžetu, īpaši kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas jautājumos. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijai nav pieņemams piedāvājums par būtisku finansējuma samazinājumu šajās Latvijai nozīmīgajās politikās. Plānojot nākamā perioda ES budžetu, svarīgi saglabāt balansu ES politiku starpā - lai arī migrācijas problēmu risināšana un ārējo robežu aizsardzība ir ļoti būtiski jautājumi, kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas uz tā rēķina nedrīkst ciest, norādīja ministrs. 

Ārlietu ministrs ar sarunu partneriem pārrunāja arī ES-ASV attiecības, Austrumu partnerības jautājumus, kā arī situāciju Rietumbalkānos.

Ārlietu ministra vizītei Rumānija bija arī simboliska nozīme, ņemot vērā, ka abas valstis svin simtgadi - Rumānija 2018. gadā atzīmē simts gadus kopš valsts apvienošanās, savukārt, 2019. gada pirmajā pusē Rumānija prezidēs Eiropas Savienības Padomē. Vizītes laikā Rumānijas Ārlietu ministrijā abi ārlietu ministri atklāja arī Latvijas un Rumānijas vēsturnieku izdevumu “Latvijas vēsture” rumāņu valodā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli