Politiskajās konsultācijās Taizemē vienojas par iespēju tuvākajā laikā iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu ...


foto;Ārlietu ministrija
Politiskajās konsultācijās Taizemē vienojas par iespēju tuvākajā laikā iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu atvieglojumu sarakstā


2018. gada 13. jūnijā Bangkokā norisinājās Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. No Latvijas puses tās vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, savukārt no Taizemes puses – Ārlietu ministrijas valsts sekretāre Busaja Matelina (Busaya Mathelin). Latvijas delegācijā piedalījās arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Konsultācijās tika pārrunāts plašs divpusējo attiecību, kā arī reģiona aktualitāšu un starptautisko jautājumu loks, tostarp sadarbības iespējas ASEM (Āzijas–Eiropas sanāksme) un ANO. Savukārt kā abu valstu potenciālās ekonomiskās sadarbības jomas valsts sekretārs A. Pildegovičs minēja transporta, loģistikas un tūrisma nozares.

Lai veicinātu sadarbību tūrisma jomā, A. Pildegovičs atkārtoti aicināja Taizemi rast iespēju iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu atvieglojumu sarakstā, kas ļautu uzturēties valstī bez vīzas līdz 30 dienām līdzšinējo 15 dienu vietā. Taizemes puse informēja, ka tiek veikti sagatavošanās darbi Latvijas pilsoņu iekļaušanai minētajā bezvīzu sarakstā.

Vizītes laikā tika parakstīts līgums par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētājiem. Tas paredz, ka diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētāji bez vīzas varēs uzturēties otras puses teritorijā, nepārsniedzot 90 dienas jebkurā 180 dienu periodā no ieceļošanas datuma. 

Iepriekšējās Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2011. gadā Rīgā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli