Z. Kalniņa-Lukaševica ar Eiropas Parlamenta komiteju vadītājiem un deputātiem apspriež iespēju savlaicīgi panākt...


foto;Ārlietu ministrija
Z. Kalniņa-Lukaševica ar Eiropas Parlamenta komiteju vadītājiem un deputātiem apspriež iespēju savlaicīgi panākt vienošanos par ES daudzgadu budžetu

2018. gada 12. jūnijā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā Strasbūrā Z. Kalniņa-Lukaševica tikās ar EP Reģionālās attīstības komitejas, Budžeta komitejas un Ārlietu komitejas pārstāvjiem, lai informētu par Latvijas sākotnējo vērtējumu prioritātēm ES daudzgadu budžetā – Kohēzijas politiku, Kopējās lauksaimniecības politiku, Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (Connecting Europe Facility, CEF), kā arī par inovāciju atbalsta programmu (Horizon Europe).

“Šobrīd Eiropas Komisijas piedāvātais ES daudzgadu budžeta kopējais apjoms nav pietiekami ambiciozs. Tas nenodrošina optimālu līdzsvaru starp tradicionālajām politikām un jaunajiem izaicinājumiem”, sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica EP deputātiem. 

Reģionālās komitejas priekšsēdētāja Iskra Mihailova (Iskra Mihaylova) apstiprināja, ka komiteja tuvākajos mēnešos plāno sagatavot savu viedokli par Komisijas priekšlikumiem Kohēzijas politikai. Parlamentārā sekretāre pauda bažas par Eiropas Komisijas rosinātajām Kohēzijas politikas izmaiņām un apspriedās par iespēju saglabāt Kohēzijas politikai pieejamo finansējumu līdzšinējā apjomā. Z. Kalniņa-Lukaševica un I.Mihailova bija vienisprātis, ka nav iespējams nodrošināt attīstības līmeņu izlīdzināšanu starp valstīm, ja tam nav pieejams nepieciešamais finansējuma apjoms. 

Sarunā ar Z. Kalniņu-Lukaševicu EP nozīmētie ziņotāji par ES daudzgadu budžetu Jans Olbrihts (Jan Olbrycht) un Isabella Tomā (Isabelle Thomas) sniedza detalizētāku informāciju par ES daudzgadu budžeta jautājumā izskatīšanu EP. Jūlija sākumā plānots apstiprināt visus deputātus, kas būs atbildīgi par ziņojumu un komiteju viedokļu sagatavošanu. Lai gan parasti process aizņem trīs reizes vairāk laika, EP deputāti ir apņēmības pilni strauji virzīt jautājuma izskatīšanu, lai panāktu vienošanos līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gada maijā. Tāpēc ziņojumu par ES daudzgadu budžetu plānots apstiprināt EP jau šī gada novembrī. Ziņojumā paredzēts akcentēt EP izvirzītās prioritātes daudzgadu budžetā, tostarp pietiekama finansējuma apjoma nodrošināšanu gan Kohēzijas un Lauksaimniecības politikai, gan ES programmām, kuras pierādījušas savu efektivitāti, piemēram, Erasmus+, Horizon Europe un COSME. 

Sarunās ar EP deputātiem parlamentārā sekretāre aicināja EP nodrošināt atbalstu arī Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) finansējuma saglabāšanai vismaz esošajā līmenī. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka priekšlikums palielināt tiešmaksājumu līmeni Baltijas valstu lauksaimniekiem ir solis pareizā virzienā, taču tas vēl nenodrošina tiešmaksājumu līmeņa izlīdzināšanu ES lauksaimniekiem un līdz ar to nenodrošina godīgas konkurences apstākļus ES lauksaimniecības sektorā.

Savukārt sarunā ar Budžeta komitejas priekšsēdētāja vietnieku Petri Sarvamā (Petri Sarvamaa) Z. Kalniņa-Lukaševica papildus uzsvēra nepieciešamību nodrošināt iekļaujošu pieeju Horizon Europe finansējumam. Tas veicinātu Eiropas vienotās zinātniskās telpas integrāciju, kā arī veicinātu sadarbību starp pētniekiem visā ES. Tāpat Z. Kalniņa-Lukaševica pateicās P. Sarvamā par atbalstu papildu finansējuma piešķiršanai Eiropas Ārējās darbības dienesta Stratēģiskās komunikācijas komandas darbībai.  

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli