Ārlietu ministrija augstu vērtē ASV Senāta 9. aprīlī vienbalsīgi pieņemto rezolūciju, apsveicot Baltijas valstis ...


foto; Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrija augstu vērtē ASV Senāta 9. aprīlī vienbalsīgi pieņemto rezolūciju, apsveicot Baltijas valstis neatkarības 100. gadadienā

2018. gada 9. aprīlī ASV Kongresa augšpalāta (Senāts) vienbalsīgi apstiprināja rezolūciju, apsveicot Baltijas valstis neatkarības 100. gadadienā.

Rezolūcijai ir dziļš simbolisks un vēsturisks konteksts. Tas ir būtisks solidaritātes apliecinājums un vienlaikus kalpo kā spēcīgs signāls ASV nemainīgajam politiskam un praktiskam atbalstam Baltijas valstīm. ASV Senāta rezolūcijas vēstījums pastiprina 3. aprīlī Vašingtonā notikušā Baltijas valstu un ASV prezidentu samita vēstījumu.

Dokumentā uzsvērta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstiskuma vēsturiskā kontinuitāte, ASV īstenotā Baltijas valstu okupācijas neatzīšanas politika un ASV atbalsts Baltijas valstu neatkarības atjaunošanā. ASV Kongress uzteic Baltijas valstu sasniegumus politisko un ekonomisko reformu īstenošanā kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas un nozīmīgo ieguldījumu starptautiskajā drošībā, NATO austrumu flanga stiprināšanā, cīņā pret terorismu, kā arī miera stabilizēšanā, piedaloties NATO starptautiskajās misijās.

ASV Senāts norāda uz Krievijas agresīvo uzvedību Baltijas reģionā. Ļoti svarīgs ir atkārtoti uzsvērtais atbalsts Eiropas atturēšanas iniciatīvai, lai stiprinātu atturēšanu un celtu militārās spējas NATO austrumu flangā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija