Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Čīles Asociācijas nolīguma modernizāciju


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 9. un 10. aprīlī valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās darba vizītē Čīlē, kur politiskajās konsultācijās ar Čīles Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Alfonso Silvu (Alfonso Silva) apsprieda divpusējo attiecību stiprināšanu. Latvija aicināja noslēgt Konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un Starpvaldību līgumu par sadarbību izglītībā un zinātnē. Čīles pusei tika iesniegti minēto līgumu projekti. Sagaidot Latvijas un Čīles diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgadi 2021. gadā, A. Silva savukārt aicināja organizēt svētku pasākumus abās valstīs.

Konsultāciju laikā valsts sekretāri apsprieda arī starptautiskās politikas aktualitātes un abiem reģioniem aktuālos jautājumus. Latvija pauda atbalstu modernizētā Eiropas Savienības (ES) – Čīles Asociācijas līguma noslēgšanai.

Laba sadarbība Latviju un Čīli saista augstākās izglītības jomā. Sarunās ar Čīles izglītības nozares pārstāvjiem – izglītības viceministru, Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes dekānu un Čīles izglītības un zinātnes aģentūras CONICYT direktoru –, tika spriests par iespējām palielināt apmaiņas studentu skaitu, veicināt kopīgus projektus zinātnē un īslaicīgu stažēšanos zinātnes un pētniecības institūtos.

Vizītes laikā valsts sekretārs A. Pildegovičs tikās arī ar ES delegācijas Čīlē vadītāju vēstnieci Stellu Zervudaki (Stella Zervoudaki) un ES–Latīņamerikas (EU-LAC) fonda izpilddirektori Paolu Amadeju (Paola Amadei). A. Pildegovičs pateicās par izcili organizēto IKT uzņēmēju misiju, kā arī EU-LAC fonda ieguldījumu Baltijas valstu un Latīņamerikas valstu sadarbības attīstīšanā. P. Amadeja augstu novērtēja Latvijas uzņēmēju delegācijas sagatavotības līmeni un aktivitāti, un aicināja Latviju sniegt priekšlikumus EU-LAC fonda nākamā gada darbības programmai.

Tāpat A. Pildegovičs tikās ar Čīlē dzīvojošiem diasporas pārstāvjiem.

12. un 13. aprīlī IKT uzņēmēju misijas programma turpināsies Kostarikā. Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs vada Latvijas delegāciju Baltijas valstu IKT sektora uzņēmēju misijā Latīņamerikā – Čīlē un Kostarikā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli