Edgars Rinkēvičs ar Japānas ārlietu ministru vienojas noslēgt Gaisa satiksmes līgumu starp Latviju un Japānu


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 17. februārī Minhenes drošības konferences ietvaros notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Japānas ārlietu ministru Taro Kono (Taro Kono).

Ārlietu ministrs pauda gandarījumu par lieliskajām Latvijas un Japānas divpusējām attiecībām un aktīvo politisko dialogu, ko apliecina gan janvārī notikusī Japānas premjerministra Šindzo Abes (Shinzo Abe) oficiālā vizīte Latvijā, gan pagājušā gada decembrī notikusī Latvijas premjerministra Māra Kučinska vizīte Japānā. E. Rinkēvičs ielūdza Japānas ārlietu ministru vizītē apmeklēt Latviju.

Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Japāna ir viens no Latvijai nozīmīgākajiem ekonomiskās sadarbības partneriem Tālajos Austrumos, un pauda cerību, ka 2017. gada decembrī panāktā vienošanās par Eiropas Savienības un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgumu veicinās arī Latvijas un Japānas ekonomisko sadarbību.

Pārrunājot situāciju attiecībā uz Ziemeļkorejas īstenoto kodolprogrammu, ārlietu ministrs pauda atbalstu diplomātiskā un ekonomiskā spiediena palielināšanai un stingrai Ziemeļkorejai ieviesto sankciju ievērošanai. 

Abu valstu ministri bija vienisprātis, ka nepieciešams nodrošināt tiešo gaisa satiksmi starp Latviju un Japānu. Lai to panāktu, puses vienojās turpināt sarunas nepieciešamās starpvalstu vienošanās noslēgšanai.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī sadarbība starptautiskajās organizācijās, drošības politikas jautājumi, kā arī apspriesti konkrēti veidi, kā intensificēt Baltijas valstu un Japānas politisko dialogu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija