Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzsver interesi stiprināt divpusējās attiecības ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 12. februārī Abū Dabī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu ārlietu ministra vietnieku cilvēktiesību un starptautisko tiesību jautājumos Ahmedu Al Džarmanu (Ahmed Al Jarman).

Tikšanās gaitā tika apspriesti divpusējo attiecību jautājumi un ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas. Valsts sekretārs uzsvēra Latvijas interesi turpināt iesākto darbu, lai paplašinātu abu valstu uzņēmēju un tirdzniecības sadarbību, kā arī divpusējo līgumtiesisko bāzi. Sarunas laikā puses pārrunāja arī aktuālos starptautiskās dienaskārtības jautājumus, tostarp situāciju Ukrainā un krīzi Jemenā.

Ekonomisko sakaru veicināšana ar Līča reģiona valstīm ir viena no Latvijas ārējās ekonomiskās sadarbības politikas prioritātēm. Latvijas attiecības ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem pēdējos gados ir piedzīvojušas strauju attīstību. Starp valstīm ir noslēgti vairāki divpusēji līgumi, un ievērojami pieaudzis Latvijas eksports. Lai stiprinātu un attīstītu Latvijas divpusējās attiecības ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kā arī Līča reģionu, 2015. gadā Abū Dabī tika atklāta Latvijas vēstniecība, savukārt 2017. gadā Apvienotie Arābu Emirāti Rīgā atvēra savu vienīgo vēstniecību Baltijas valstīs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli