Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsver Latvijas ieinteresētību aktīvi iesaistīties ES attīstības sadarbības politikas...


foto;Ārlietu ministrija
Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsver Latvijas ieinteresētību aktīvi iesaistīties ES attīstības sadarbības politikas īstenošanā

9.februārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē tikās ar Eiropas Komisijas Starptautiskās sadarbības un attīstības ģenerāldirektorāta (DEVCO) ģenerāldirektoru Stefano Manservisi (Stefano Manservisi) un Eiropas Civilās aizsardzības un humānās palīdzības operāciju ģenerāldirektorāta (ECHO) ģenerāldirektori Moniku Pariatu (Monique Pariat). Tikšanos laikā tika pārrunāti Eiropas Savienības dienaskārtībā aktuālie attīstības sadarbības un humānās palīdzības jautājumi un ES ārējo finanšu instrumentu nākotne ES daudzgadu budžetā pēc 2020.gada.

Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Latvijas ieinteresētību aktīvi iesaistīties ES attīstības sadarbības politikas īstenošanā. Sarunā ar DEVCO ģenerāldirektoru S.Manservisi parlamentārā sekretāre sacīja: “Eiropas attīstības sadarbības īstenošanā ir jāiekļauj visas dalībvalstis, lai izmantotu to salīdzinošās priekšrocības. Latvija gadījumā tā ir reformu un pārejas pieredze, kas tiek augstu novērtēta Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā.” Tikšanās laikā tika apspriesta Latvijas privātā sektora iesaistes iespējas ES finansēto attīstības sadarbības projektu īstenošanā. Z. Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka arī Latvijas uzņēmēji ir ieinteresēti iesaistīties attīstības palīdzības praktiskā īstenošanā, piedāvājot savus risinājumus un ekspertīzi. Sarunā tika akcentēta arī mazo valstu un privātā sektora iesaistes iespējas, tai skaitā ieviešot jauno Eiropas Ārējo investīciju plānu. ES attīstības sadarbības politikā kā viena no priorotātēm ir izvirzīta digitālo risinājumu iekļaušana un izmantošana, lai palielinātu sniegtās palīdzības efektivitāti un palīdzētu attīstīt attīstības valstu pārvaldes spējas. Šo mērķu īstenošana iespējama, iesaistot privāto sektoru un izmantojos ES dalībvalstīs radītos IT produktus un inovācijas.  Tikšanās laikā ar Eiropas Civilās aizsardzības un humānās palīdzības operāciju ģenerāldirektorāta (ECHO) ģenerāldirektori M.Pariatu, runājot par humanitārajām krīzēm, parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību turpināt sniegt ES humāno palīdzību konfliktsituācijas skartajiem Ukrainas austrumiem un nepieļaut, ka šī krīze tiek aizmirsta. Tāpat arī tika pārrunāti jautājumi par ES humānās palīdzības sniegšanas efektīvākajiem mehānismiem un privātā sektora iesaisti arī humānās palīdzības sniegšanā, tostarp izmantojot inovācijas un digitālos risinājumus.  M.Pariata aicināja Latviju pievienoties Call For Action! iniciatīvai, kas paredz uz dzimumu balstītas vardarbības izskaušanu.

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli