Edgars Rinkēvičs aicina stiprināt ES un ASV stratēģisko partnerību


foto;Ārlietu ministrija
5. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārlietu ministru sanāksmē, kurā tika uzsvērta nepieciešamība attīstīt ciešāku un aktīvu ES un ASV sadarbību enerģētikas, stratēģiskās komunikācijas un kiberaizsardzības jomās.

E. Rinkēvičs aicināja turpināt ES un ASV nostāju koordinēšanu, lai panāktu Minskas vienošanos izpildi, un uzsvēra, ka līdz pilnīgai to izpildei nav pamata sankciju atcelšanai pret Krieviju. Attiecībās ar Krieviju ministrs aicināja turpināt divu ceļu pieeju - atturēšanu un iesaistīšanos dialogā jomās, kurās pastāv interese.

Latvijas ārlietu ministrs izteica atbalstu ES-ASV Enerģētikas padomes darba turpināšanai un lielākam ASV sašķidrinātās gāzes un citu enerģētikas resursu eksportam. “ES enerģētiskā savienība ar savienotiem sašķidrinātās gāzes termināļiem un gāzes cauruļvadiem mazinās viena gāzes piegādātāja dominēšanu Eiropā,” norādīja ministrs. 

E. Rinkēvičs pauda pozitīvu viedokli par ES un ASV tirdzniecības sarunu atsākšanu, tiklīdz ASV tam būs gatava. Ministrs norādīja, ka tas pavērtu jaunas iespējas ekonomiskai izaugsmei Atlantijas okeāna abās pusēs.  

Pārrunājot ES un ASV dialogu kiberdrošības jautājumos, E. Rinkēvičs aicināja koordinēt nostāju attiecībā uz norisēm kibertelpā, īpaši interneta pārvaldības jautājumos, aizstāvot atvērtas un drošas kibertelpas attīstību. Tāpat ministrs aicināja attīstīt ES un ASV sadarbību cīņā pret hibrīdajiem apdraudējumiem - kiberdrošībā, kritiskās infrastruktūras aizsardzībā un dezinformācijas ierobežošanā. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija