Valsts prezidents: Moldovas parlamentam ir būtiska loma, lai veicinātu reformu virzību valstī


foto: twitter.com
"Moldovai ir jāīsteno sistēmiskas un nozīmīgas reformas. Tās ir būtiskas, lai panāktu plašu Moldovas un Eiropas Savienības iedzīvotāju atbalstu Moldovas arvien ciešākai sadarbībai ar Eiropas Savienību. Parlamentam ir būtiska loma, lai panāktu ātrāku reformu likumdošanas virzību", pirmdien 4. decembrī, Rīgas pilī tiekoties ar Moldovas parlamenta prezidentu Andrianu Kandu (Andrian Candu), teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš aicināja Moldovu izmantot visas Asociācijas līguma sniegtās iespējas un ES sniegto atbalstu Moldovai, lai veicinātu valsts izaugsmi un iedzīvotāju labklājību. Savukārt nesen Briselē notikušajā Austrumu partnerības samitā apstiprinātais “2020 dokuments” nosaka, ka ES Austrumu partneriem jāspēj pildīt mājasdarbus, ieviešot sarežģītas reformas. Tas paredz arī plašāku ES atbalstu un finansējumu, ja tiek sasniegts paredzētais progress.

Tikšanās laikā amatpersonas atzīmēja abu valstu ciešo divpusējo sadarbību, kā arī aktīvo vizīšu apmaiņu. Pastāv labas iespējas padziļināt sadarbību stratēģiskās komunikācijas, kvalitatīvas žurnālistikas un mediju pratības jomās, kā arī izmantot nesen parakstītā līguma par sadarbību kultūrā iespējas.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Moldovas reformas, īstenojot attīstības sadarbības projektus. Šobrīd Latvija īsteno projektus reģionālās un lauku attīstības, tieslietu, labas pārvaldības un likuma varas, robežu drošības, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta jomās. Latvijas eksperti darbojas arī vairākās Twinning programmās Moldovas atbalstam. 

Jānis Siksnis

Preses padomnieks

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija