Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienībai un Āfrikas Savienībai jāapvieno spēki cīņā pret terorismu


foto;Ārlietu ministrija
29. un 30. novembrī, piedaloties Eiropas Savienības (ES) un Āfrikas Savienības (ĀS) samitā Abidžānā, Kotdivuārā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību apvienot ES un ĀS spēkus cīņā pret terorismu un paātrināt informācijas apmaiņu, lai kopīgi veicinātu mieru un drošību.

"Terorisms ir globāls izaicinājums, kas prasa plašu un labi koordinētu starptautisko sadarbību. Lai mūsu centieni sniegtu vēlamo rezultātu, ir jāstrādā, uzlabojot informācijas apmaiņu un veicinot demokrātiju, kā arī jāveido kopīga izpratne par globālajiem draudiem un drošības izaicinājumiem. Savukārt informācijas apmaiņas uzlabošanai jāizmanto INTERPOL sniegtās iespējas un jāattīsta ciešāka sadarbība starp tādām reģionālajām aģentūrām kā EUROPOL un AFRIPOL," savā paziņojumā norādīja ārlietu ministrs. 

E. Rinkēvičs arī uzsvēra nepieciešamību uzlabot sadarbību starp ES, ĀS un ANO miera uzturēšanās misijām, lai veicinātu konfliktu noregulējumu. Vienlaikus ministrs pauda cerību, ka ES Pastāvīgā strukturētā sadarbība (PESCO) padarīs ES militāri spēcīgāku un uzlabos spējas nodrošināt palīdzību ārpus robežām, tādējādi pozitīvi ietekmējot ES militāro sadarbību ar ĀS partneriem. 

Tāpat ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka miera un drošības nodrošināšanai ilgtermiņā ir būtiski cīnīties ar nestabilitātes un konfliktu cēloņiem. Tādēļ jāveicina ilgtspējīga ekonomiskā attīstība un laba pārvaldība, kā arī cilvēktiesību, dzimumu līdztiesības un likuma varas principu ievērošana.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija