Ārlietu ministrs: Rail Baltica projekts Baltijas valstīs tiks īstenots


foto;Ārlietu ministrija
10. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzrunāja 23. Baltijas Padomi, kas šogad norisinājās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Savā uzrunā ministrs pievērsās aktuālajiem starptautisko attiecību jautājumiem, kas veltīti Baltijas valstu sadarbībai ekonomikā un sadarbībai aizsardzības un drošības politikas jomā Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

“Baltijas valstu sadarbības formāti palīdz sekmēt dažādu, visam reģionam svarīgu jautājumu tālāku virzību. Tas attiecas arī uz transporta un enerģētikas projektiem. Ir liels gandarījums par paveikto Rail Baltica projekta īstenošanā – šogad Baltijas valstu valdību vadītāji parakstīja un parlamenti ratificēja Starpvaldību līgumu. Tā stāšanās spēkā apliecina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ilgtermiņa saistības projekta ieviešanā – esam sasnieguši stadiju, kad projektu varam saukt par neatgriezenisku,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

“Mums ir cieši jākoordinē sava rīcība, gatavojoties nākamajam NATO samitam Briselē. Kā būtiskus uzdevumus vēlētos atzīmēt gaisa telpas patrulēšanas misijas pārveidi par Baltijas pretgaisa aizsardzības sistēmu, NATO klātbūtnes Baltijas jūrā stiprināšanu un kiberaizsardzības pilnveidošanu,” uzrunā sacīja E. Rinkēvičs.

Ministrs pauda gandarījumu par sadarbības intensificēšanu drošības un aizsardzības jomās arī Eiropas Savienības (ES) līmenī. “Priecē, ka visas trīs Baltijas valstis ir nolēmušas pievienoties Pastāvīgas strukturētas sadarbības ietvaram jeb PESCO, ko nākošnedēļ Eiropas Savienības ārlietu un aizsardzības ministri apliecinās, parakstot kopīgo notifikāciju par PESCO izveidi,” akcentēja ministrs.

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka PESCO uzsākšana būs nozīmīgs solis kopējās ES drošības un aizsardzības politikas stiprināšanā. Baltijas valstīm būtu aktīvi jāizmanto PESCO sniegtās iespējas, īstenojot kopīgus projektus aizsardzības spēju attīstībā un militārās mobilitātes nodrošināšanā, tādējādi stiprinot gan Baltijas valstu, gan ES drošību kopumā.

Ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz Brexit radītajiem izaicinājumiem. “Darbam Eiropas Savienībā jāturpinās, jo politiski un ekonomiski saliedēta, spēcīga Eiropas Savienība ir visu mūsu interesēs. Eiropas Savienība nav tikai vienotais tirgus, tā ir primāri vērtību Savienība, kas pamatojas mūsu vēsturiskajā pieredzē. Tāpēc ir svarīgi, lai Eiropas Savienība joprojām ir tādu vērtību sardzē kā cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesības. Apzināmies, cik izšķirošs elements vienotībai un turpmākai Eiropas Savienības attīstībai ir dalībvalstu dzīves līmeņa izlīdzināšanas aspekts, tāpēc mūsu interesēs ir pēc iespējas ātrāka Eiropas Savienības vidējā dzīves līmeņa izlīdzināšana,” uzsvēra ministrs.

Par Baltijas valstu sadarbības un vienotības veicināšanu svinīgā ceremonijā Latvijas ārlietu ministram tika pasniegta Baltijas Asamblejas medaļa.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija