Ārlietu ministrs aicina Kuveitas uzņēmējus investīciju izpētes vizītē uz Latviju


foto;Ārlietu ministrija
1. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē Kuveitas Valstī tikās ar tās premjerministru šeihu Džāberu Mubaraku Alahmedu Alsabā (Jaber Mubarak Al-Hamad Al-Sabah) un ārlietu ministru šeihu Sabā Haledu Alhamedu Alsabā (Sabah Khaled Al Hamad Al Sabah), lai apspriestu Latvijas un Kuveitas ekonomisko sadarbību un starptautisko attiecību aktualitātes.

Vizītes laikā ārlietu ministrs atklāja Latvijas-Kuveitas biznesa forumu, kurā piedalījās abu valstu uzņēmēji. Foruma atklāšanā ministrs aicināja Kuveitas uzņēmējus investīciju izpētes vizītē uz Latviju, īpaši tādās jomās kā transports un loģistika, tūrisma nozare un pārtikas ražošana.

E. Rinkēvičs ar Kuveitas ārlietu ministru parakstīja Latvijas valdības un Kuveitas valdības līgumu par ekonomisko un tehnisko sadarbību. Tas paredz abu valstu ekonomisko un tehnisko sadarbību visās jomās, jo īpaši tādās kā finanses, banku nozare, tirdzniecība, ieguldījumi, rūpniecība, zinātne, tehnoloģijas un inovācijas, informācijas un sakaru tehnoloģijas, transports, būvniecība, lauksaimniecība, pārtikas rūpniecība un tūrisms, tai skaitā veselības tūrisms. Amatpersonas arī parakstīja līgumu par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko, dienesta un speciālo pasu turētājiem.

Ministrs aicināja Kuveitu apsvērt iespēju atvērt Latvijā reģionālo vēstniecību Baltijas valstīs. “Latvija ir ieinteresēta turpināt aktīvu politisko un ekonomisko sadarbību ar Kuveitu. Latvija ir pieeja 740 miljonu patērētāju lielajam vienotajam Eiropas Savienības tirgum. Esam vārti preču distribūcijai uz Skandināviju ar vairāk nekā 20 miljoniem patērētāju,” pauda Latvijas ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs uzaicināja Kuveitas Valsts ārlietu ministru apmeklēt Latviju un atgādināja, ka ielūgumi izteikti arī veselības ministram, Tirdzniecības un rūpniecības kameras ģenerāldirektoram, kā arī Investīciju biroja vadītājam Londonā.

Sarunā ar Kuveitas premjerministru E. Rinkēvičs vienojās izstrādāt starpvaldību sadarbības līgumu izglītības un zinātnes jomā, kas palīdzētu uzsākt tiešos kontaktus starp Latvijas un Kuveitas augstskolām.

Informācijai

Ārlietu ministra oficiālajā vizītē Kuveitā piedalās 21 pārstāvis no 13 Latvijas uzņēmumiem: SIA “Solavi”, SIA ‘SWH Sets”, SIA “Mikrokods” (IKT); AS “Madara Cosmetics” (kosmētika); SIA “Rīgas krēslu fabrika”, SIA “Jauda kods” (kokapstrāde); SIA “Anita Sondore” (juvelierapstrāde), SIA “Nākotne”, SIA “Chocolette Confectionery (pārtikas rūpniecība); SIA “MFIB”, SIA “Grade Latvia” (mārketings&konsultācijas); SARMA&NORDE Architects, SIA “Silver Fox” (būvniecība, arhitektūra, nekustamo īpašumi), kā arī divām augstākās izglītības iestādēm: Rīgas Juridiskās augstskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana