Valsts sekretārs uzsver ES-Japānas Brīvās tirdzniecības līguma nozīmi ekonomiskās sadarbības veicināšanā


foto; Ārlietu ministrija
3. augustā Rīgā norisinājās Latvijas un Japānas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju politiskajās konsultācijās vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Japānas delegāciju vadīja Japānas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu biroja ģenerāldirektors Jasuši Masaki (Yasushi Masaki).

Konsultāciju laikā abas puses atzinīgi novērtēja aktīvo divpusējo sadarbību dažādās jomās un izvērtēja augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņu iespējas. Sarunās īpaša uzmanība tika pievērsta ekonomiskās sadarbības veicināšanai. Valsts sekretārs sarunu laikā akcentēja perspektīvas transporta un loģistikas, kokrūpniecības, tūrisma, kā arī kultūras un izglītības jomā. Puses pauda gandarījumu par tūrisma plūsmu pieaugumu un vienojās par turpmākajiem soļiem valstu ekonomiskās sadarbības veicināšanā.

Konsultāciju laikā abu valstu amatpersonas apmainījās viedokļiem par aktuālajiem Eiropas Savienības dienaskārtības un drošības politikas jautājumiem. Abas puses pauda gandarījumu par panākto principiālo vienošanos Eiropas Savienības un Japānas Brīvās tirdzniecības līguma sarunu procesā un izteica cerību, ka tas tiks noslēgts līdz šī gada beigām.  Pārrunājot atbalstu Centrālāzijas valstīm, puses izvērtēja kopīgu iniciatīvu iespējas izglītībā un reformu veicināšanā Centrālāzijas valstīs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana