Latviju vizītē apmeklē ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu fonda izpilddirektore Paola Amadeja


foto; Ārlietu ministrija
16. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Eiropas Savienības (ES) un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu fonda (Latin America and the Caribbean Foundation, LAC) izpilddirektori Paolu Amadeju (Paola Amadei). Sarunā valsts sekretārs atzina, ka Latvijas sadarbība ar ES–LAC fondu ir sākuma stadijā, tomēr jau esam saņēmuši nozīmīgu atbalstu, kas būs labs pamats turpmākai sadarbības attīstībai starp Latviju un Latīņamerikas un Karību jūras reģionu.

Izpilddirektore P. Amadeja uzsvēra, ka fonda galvenais uzdevums ir veicināt informācijas apmaiņu par biznesa iespējām starp reģionu uzņēmējiem, kā arī veicināt pilsoniskās sabiedrības iesaisti reģionu sadarbībā, tādējādi vairojot savstarpējo atpazīstamību. P. Amadeja izteica gandarījumu par iespēju atklāt semināru Ārlietu ministrijā, prezentējot Eiropas un Latīņamerikas biznesa pakalpojumu tīkla (European and Latin American Business Services, ELANBiz) pētījumu par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumu iespējām piedāvāt pakalpojumus Latīņamerikas un Karību valstu tirgū.

Sarunu partneri pauda pārliecību, ka no Latvijas puses jau ratificētais ES–LAC nolīgums, ar kuru fonds iegūs starptautiska fonda statusu, apstiprina mūsu valsts ieinteresētību sadarbības attīstībā un paplašināšanā ar šo reģionu. Svarīgs ir katrs pirmsākums, tādēļ atzīmējama ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas vēlme sadarboties ar ES–LAC fondu, kļūstot par tā publikāciju depozitāriju Latvijā.

ES–LAC fonda izpilddirektore Paola Amadeja uzturas Latvijā divu dienu vizītē. 15. jūnijā Ārlietu ministrijā sadarbībā ar ES–LAC fondu tika organizēts seminārs par biznesa iespējām e-pakalpojumu jomā, fokusējoties uz divām reģiona valstīm Čīli un Kostariku.

Uzziņai

Latvija ir viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas ir ratificējusi ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu starptautiskā fonda nolīgumu. Kā prioritātes sadarbībai ar fondu Latvija ir definējusi atbalsta sniegšanu Latvijas uzņēmējiem reģiona iepazīšanā un apguvē, tostarp informācijas un komunikāciju tehnoloģiju un izglītības jomās. ES–LAC fonda sadarbības ietvaros tika realizēts pirmais pilotprojekts – pētījums par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumu piedāvājumu iepretim Latīņamerikas un Karību valstu tirgum, izvēloties Čīli un Kostariku kā mērķa valstis.

Pilotprojektu 2017. gada pirmajā pusē veica ELANBiz (European and Latin American Business Services), analizējot e-pārvaldības, e-finanšu pakalpojumu, e-izglītības e-veselības, e-loģistikas jomas. ELANBiz programmu finansē Eiropas Komisija. Tās mērķis ir sniegt izsmeļošu informāciju Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem par uzņēmējdarbības iespējām, kā arī tirgus pieejas nosacījumiem septiņās Latīņamerikas valstīs, tai skaitā, Argentīnā, Brazīlijā, Čīlē, Kolumbijā, Kostarikā, Meksikā un Peru. Latvijas uzņēmējiem ir iespēja izmanot ELANBiz ekspertu pakalpojumus, reģistrējoties www.elanbiz.org.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi