Sākums Aktualitātes Andrejs Pildegovičs tiekas ar pirmo Sudānas Republikas vēstnieku Latvijā


foto; Ārlietu ministrija
12. jūnijā pie Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča iepazīšanās vizītē ieradās pirmais Sudānas Republikas nozīmētais vēstnieks Latvijā Mahgūbs Muhammeds Utmāns (Mahgoob Mohamed Uthman).

Sarunā A. Pildegovičs pauda cerību, ka vēstnieka nozīmēšana veicinās abu valstu divpusējo attiecību attīstību, it īpaši ekonomiskajā sadarbībā, kā arī izglītības jom. 2016. gadā Latvijā studēja trīs studenti no Sudānas un šai sadarbībai ir potenciāls. Vēstnieks informēja par Sudānas lomu Āfrikas kontinentā, norādot uz tās prioritātēm cīņā pret terorismu un migrācijas radītajiem izaicinājumiem, un Sudānas ieguldījumu to risināšanā. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī abu valstu sadarbība starptautiskajās organizācijās.

13. jūnijā vēstniekam paredzēta akreditācijas vizīte pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, kā arī tikšanās ar Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu.  

Mahgūbs Muhammeds Utmāns būs pirmais Sudānas nerezidējošais vēstnieks Latvijā. Vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā. Nozīmējumu kļūšanai par vēstnieku Latvijā viņš saņēmis pēc Latvijas un Sudānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 2015. gada 23. janvārī.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi